Nástavba základní školy v Líbeznicích

Nástavba základní školy v Líbeznicích

Měšická 322, 250 65 Líbeznice

(14. 2. 2017) Počet obyvatel Líbeznic se za posledních 15 let zdvojnásobil.

   
 
 
 
 

Nástavba základní školy v Líbeznicích

(ČTK) - Koncem ledna Líbeznice u Prahy dokončily přestavbu půdních prostor hlavní školní budovy. Díky investici za 37,5 milionu korun vzniklo šest plnohodnotných učeben a aula. Završila se tak poslední etapa rozšíření kapacity líbeznické školy. Slavnostní otevření proběhlo v sobotu 21. ledna 2017, sdělil ČTK starosta Martin Kupka (ODS).

"Přestavba půdních prostor hlavní budovy líbeznické školy uzavírá šestiletý boj o nová místa v základní škole pro děti z Líbeznic a okolí. Kapacitu se podařilo zvýšit z původních 450 žáků na nynějších 1020," uvedl Kupka.

Výstavbu umožnila dotace od ministerstva financí a příspěvky spádových obcí Bašť, Měšice, Předboj a Nová Ves, přispěly také Bořanovice. Stavební práce začaly loni v červenci. "Hledali jsme nejlepší a také ekonomicky nejvýhodnější řešení, jak školu rozšířit. Jedno žákovské místo stálo v upravených prostorách 208.000. Průměrná cena v případě nových budov škol se pohybuje mezi 254.000 a 400.000 korunami," uvedl architekt Jan Hájek.

Nové prostory využijí i žáci základní umělecké školy. Jedna z učeben bude sloužit pro výuku výtvarné výchovy a jako prostor pro výtvarné obory základní umělecké školy.

Žáků líbeznické základní školy v posledních letech rapidně přibylo. Důvodem je velká výstavba v okolí Prahy. Počet obyvatel Líbeznic se za posledních 15 let zdvojnásobil, nyní má obec zhruba 2600 obyvatel. Podle demografické prognózy může počet obyvatel do roku 2020 překročit hranici 3000.
zdroj foto: Facebook/Martin Kupka

Doplněno Stavbaweb:
"Otevřeli jsme půdní nástavbu líbeznické školy - 6 nových učeben a originální sál pro koncerty, školní akademie, taneční představení a nejrůznější školní akce. Završili jsme tak období rozšiřování kapacity školy. Na začátku nabízela 450 žákovských míst, od nového pololetí to je 1020. Ve všech třech etapách jsme se snažili najít co nejlepší řešení, a to nejen po ekonomické, ale i architektonické stránce. Čerstvě otevřené prostory jsou jen nástavba, přesto se i tady podařilo najít prostor pro architekturu a neotřelé výtvarné řešení. Navíc je teď nové podkroví zároveň rozhledna - po obci i po krajině. Na jedné straně Ještěd, Bezděz a České středohoří, na druhé věž místního kostela. Dobré místo pro vzdělávání."
Martin Kupka (zdroj Facebook/Martin Kupka)

Autorem projektu dostavby je Ateliér M1 architekti.
Fotografie z výstavby na stránkách Atelieru M1 architekti najdete ZDE.
Více informací o nástavbě a fotogalerii najdete na stránkách obce Líbeznice ZDE.

Investor: Obec Líbeznice
Hlavní projektant: Atelier M1 architekti/ Jan Hájek/ spolupráce Michal Tichý
Výtvarné řešení: Barbora Zachovalová Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
50.1955264
14.5003939
Nástavba základní školy v Líbeznicích

Nástavba základní školy v Líbeznicích
Měšická 322
250 65 Líbeznice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz