Nízkoenergetické ”Bydlení Úvaly”

Nízkoenergetické ”Bydlení Úvaly”

Úvaly - Hostín

(9. 4. 2015) Autorem projektu jsou Architekti Headhand.

   
 
 
 
 

Nízkoenergetické ”Bydlení Úvaly”

Společnost Palmer Capital startuje další developerský projekt: generální dodavatel BAU-STAV zahájil v březnu stavební práce na nízkoenergetickém projektu Bydlení Úvaly.

Bydlení Úvaly v 1. etapě výstavby nabídnou 22 nízkoenergetických bytů v dispozicích 1+kk až 3+kk, včetně  mezonetů s předzahrádkou, byty v horních patrech mají střešní terasy.

Jedná se o první etapu velkého příměstského rezidenčního projektu, který Palmer Capital v Úvalech startuje na 65ha pozemků. Ve finále by za Úvaly měla vzniknout plnohodnotná městská čtvrť, nikoli jako další satelit, ale živé město se se vším co k tomu patří. V plánu je vybudovat školku, školu, objekty občanské vybavenosti, oddechu a další.
 Generálním dodavatelem, společnost BAU-STAV, začátkem března zahájil stavební práce. Předpokládané dokončení prvních bytů v nízkoenergetickém standardu je plánováno na podzim příštího roku.

Každý byt disponuje venkovním prostorem, ať už balkonem, lodžií, terasou nebo předzahrádkou. Zajímavostí bytů v horních patrech jsou zelené střešní terasy z přírodních materiálů se zatravněním a suchomilnými rostlinami.

Nízkoenergetická náročnost bytů zajišťuje výraznou úsporu na provozních nákladech bytu. Již ve fázi projektu byl kladen důraz na optimalizaci spotřeby energií,  o čemž svědčí energetický průkaz budovy „třída B – nízkoenergtická“. Jedním z klíčových prvků optimalizace je využití tepelných čerpadel VIESSMANN v každém bytovém domě, která jsou natolik efektivní, že je lze celoročně využívat jako zdroj tepla pro vytápění a pro ohřev teplé vody. Dalším prvkem je zdivo VAPIS – ověřený vápenopískový materiál na bázi přírodních surovin, který umožňuje výrazné snížení tloušťky zdiva, přičemž vysoká objemová hmotnost zajišťuje výbornou vzduchovou neprůzvučnost. Dalším jeho plusem jsou špičkové tepelně izolační vlastnosti a přirozená regulace vlhkosti.

Byty jsou umístěny ve třech bytových domech, které přirozeně navazují na stávající zástavbu a doplňují tak dnešní Úvaly v jejich charakteru příjemného a obytného městečka. Velký důraz je kladen také na architektonické řešení a kvalitní provedení. Vnější vzhled domů vyvažuje tradiční a moderní prvky a vytváří pestrý charakter zástavby. Stavební provedení a vybavení bytů odpovídá vyššímu standardu bydlení s použitím kvalitních ekologických a přírodních materiálů. Zájemci o bydlení si mohou vybírat ze dvou úrovní vybavení bytů STANDARD a NADSTANDARD.

Základní informace o projektu:

Lokalita: Hostín Úvaly
Investor: Palmer Capital 
Architekt: Architekti Headhand 
Generální dodavatel stavby: BAU-STAV a. s.
Počet bytů: 1. etapa výstavby - 22 bytů v dispozicích 1+kk, 3+kk,  mezonety  (33-103 m2)
Kolaudace: podzim 2016
Celková investice: 60 mil. Kč

www.bydleniuvaly.cz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.0662807
14.7347721
Nízkoenergetické ”Bydlení Úvaly”

Nízkoenergetické ”Bydlení Úvaly”
Úvaly - Hostín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz