Nová hala DPMB se rozsvítí v barvách české vlajky

Nová hala DPMB se rozsvítí v barvách české vlajky

(27. 10. 2020) Hala bude upozorňovat na významné svátky během roku

 
 
 
 

Nová hala DPMB se rozsvítí v barvách české vlajky

Členitá hliníková fasáda haly Dopravního podniku města Brna pro údržbu a čištění tramvají od ateliéru dkarchitekti se ve středu 28. října po setmění u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu rozsvítí v barvách české vlajky

 
„Naše nová hala o délce 117 metrů v Pisárkách je výraznou dominantou této části města a sklízí mezi laickou i odbornou veřejností velký úspěch. Proto jsme chtěli, aby svým speciálním nasvícením upozorňovala na významné svátky během roku. Nechali jsme ji naprogramovat v několika barevných kombinacích, které se budou měnit dle aktuálních příležitostí," popisuje generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Budova nedávno získala zvláštní ocenění ČKAIT v soutěži Stavba roku 2020.

Nasvícení fasády ještě není definitivně hotové, dojde například k doladění loga dopravního podniku, přesto nabízí kolemjdoucím i cestujícím v projíždějících tramvajích nevšední pohled.

„Na speciální barevné schéma se mohou Brňané těšit opět ve svátek 17. listopadu nebo během Vánoc a v ostatních významných dnech. V noci by také měla fasáda v každou celou hodinu blikat podle aktuálního času,“ říká lídr ateliéru dkarchitekti David Kudla.

tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz