Nová uliční vpusť Tegra z produkce Wavin

Nová uliční vpusť Tegra z produkce Wavin

(17. 9. 2019) Kvalitní uliční vpusti dokáží zamezit škodám z přívalových dešťů

 
 
 
 

Nová uliční vpusť Tegra z produkce Wavin

Praxe z posledních let ukazuje, že naše obce čelí v souvislosti s častějšími a intenzivnějšími přívalovými dešti vážnému problému, stárnoucí městská infrastruktura se totiž obvykle nedokáže s těmito přívaly vody vyrovnat. Zastaralé uliční vpusti nezvládají dešťovou vodu dostatečně rychle odvádět, a navíc jsou často zanášeny nečistotami, které mohou následně ucpat kanalizační potrubí. Voda pak zůstane na ulicích, což způsobuje celou řadu nepříjemností a škod.

Nová uliční vpust z produkce Wavin
Společnost Wavin vytvořila novou uliční vpusť Tegra, která je spolehlivá, má vysokou životnost, snadno se instaluje a má lepší hydraulický výkon.  Splňuje evropské normy, respektuje požadavky na instalaci a čištění v dalších evropských zemích. Nový typ uliční vpusti Tegra díky praktické rukojeti, opěrce pro nohy a lehké plastové konstrukci usnadňuje, urychluje a zlevňuje instalaci. Celé usazení obstará jediný člověk bez použití zdvihacího zařízení.  Díky plochému dnu vpusti, které může být uloženo přímo na dno výkopu, není při instalaci nutný ani beton. Materiálové složení zajišťuje vysokou odolnost proti poškození při přepravě, instalaci a údržbě. Pružná šachtová roura spolupůsobí se zeminou a eliminuje zatížení vzniklé dopravou, což snižuje poškození mříže a zajišťuje správnou funkčnost.

Dešťová voda nese do vpusti spoustu nečistot, jako je písek, listí a pouliční odpad. Ty je potřeba zachytit a odfiltrovat, aby se nedostaly do kanalizačního potrubí a nezanesly ho. K tomu slouží unikátní 360° filtr s prouděním směrem vzhůru. Filtr má kuželovitý tvar a široké hrdlo, proto nabízí rychlejší průtok a minimální riziko zanesení. Dešťová voda se tak snadno a rychle po pročištění dostane do kanalizace. Nová uliční vpust Tegra je k dispozici pro český trh ve dvou velikostech, DN 315 s objemem usazovacího prostoru 70 l a průměrem odtoku 160 mm a DN 425 s objemem usazovacího prostoru 70 l a průměrem odtoku 200 mm.

podle podkladů společnosti Wavin EkoplastikKomentáře ke článku

 
 
 
 

17. 9. 2019 16:18:26. Re: Nová uliční vpusť Tegra z produkce Wavin. Jiří Kalvach

 
 
 
 

17. 9. 2019 16:18:26. Re: Nová uliční vpusť Tegra z produkce Wavin. Jiří Kalvach

  Velmi neprofesionální představení a asi i malé zkušenosti s osudem českých silničních či uličních vpustí. Toto je pouze obchodní klamání neinformovaných a naivních investorů, což města a obce skoro vždy jsou. Tyto vpusti není možné vůbec používat pro silniční dopravu, ale snad a to jedině pro pěší zóny bez možností pojíždění vozidly TS měst. Zeptejte se prosím odborníků, jaké zátěže přináší nákladní a autobusová doprava na povrch komunikací a co jsou to okrajové podmínky výdrže povrchů silnic všech tříd jejich zatěžování.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz