Nové sportovní centrum v Praze 6

Nové sportovní centrum v Praze 6

Na Chobotě, Praha 6-Řepy

(27. 3. 2017) Součástí bude víceúčelová sportovní hala a plavecký bazén.

 
 
 
 

Nové sportovní centrum v Praze 6

(ČTK) - V Řepích začala minulý týden stavba sportovního centra za 300 milionů korun, hotové má být do konce roku 2018. Součástí bude víceúčelová sportovní hala a plavecký bazén, řekla novinářům starostka Jirka Synková (ODS). Sportoviště vzniká na jihovýchodním okraji Řep v bývalém areálu Vojenských staveb.

Hlavní město loni v září schválilo na sportovní areál dotaci 75 milionů korun. Synková dnes ale uvedla, že městská část může halu a bazén financovat i sama. Areál chce radnice pronajmout soukromému investorovi, který si ho dovybaví.

Základ centra budou tvořit propojené objekty sportovní haly, krytého bazénu a domu s ubytováním a restaurací. Budovy ze tří stran uzavřou prostorné náměstí. Z jihu pak na ně navážou venkovní sportoviště a ze severu parkoviště.

Hlediště první sportovní haly pojme 400 až 600 diváků, ve druhé z hal bude tréninková plocha. Krytý bazén je navržen s délkou 25 metrů, šesti plaveckými drahami a s wellness zázemím.

Poslední budova bude sloužit jako restaurace pro 60 lidí a ubytovací zařízení se stejnou kapacitou v dvoulůžkových pokojích. Mezi venkovními sportovišti mají být tři tenisové kurty a tři hřiště na plážový volejbal nebo horolezecká stěna. Na části území vznikne náměstí se zelení.

Doplněno Stavbaweb:

Autorem projektu víceúčelového sportovního areálu v Řepích je studio h.arch.

Vizualizace víceúčelového sportovního centra Na Chobotě najdete ZDE.

Související články:
Sportovní areál Na Chobotě v Praze-Řepích  19.2.2016


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

 
 
 
 
50.0660073
14.2985190
Nové sportovní centrum v Praze 6

Nové sportovní centrum v Praze 6
Na Chobotě
Praha 6-Řepy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz