Obchodní a kulturní centrum Petrof Gallery

Obchodní a kulturní centrum Petrof Gallery

(4. 12. 2017) Centrum bylo slavnostně otevřeno v pátek 1. prosince 2017

   
 
 
 
 

Obchodní a kulturní centrum Petrof Gallery

(ČTK) - Rodinná společnost Petrof, která je předním evropským výrobcem pian a klavírů, dne 1. prosince 2017 v Hradci Králové oficiálně otevřela obchodní a kulturní centrum Petrof Gallery. Centrum v hodnotě 60 milionů korun vzniklo rekonstrukcí a přístavbou jedné z hal na okraji výrobního areálu. Jeho součástí jsou reprezentativní prodejní salon, hudební kavárna a víceúčelová hala s kapacitou 500 lidí pro pořádání koncertů, konferencí či společenských setkání. ČTK to řekla prezidentka Petrofu Zuzana Ceralová Petrofová.

"Vybudováním Petrof Gallery jsme získali důstojné prostředí pro prodej našich nástrojů. Zároveň se tím chceme profilovat nejen jako výrobce, ale i jako podporovatel kultury a hudebního vzdělávání v královéhradeckém regionu," řekla Ceralová Petrofová. Dosavadní pianosalon v pronajatých prostorách v hradeckém Kulturním domě Střelnice Petrof ke konci letošního roku zruší.

Petrof Gallery má plochu 1600 metrů čtverečních. Showroom je postaven tak, aby vyhovoval vysokým nárokům na akustiku. Prostoru dominuje zvětšený model klavíru, který tvoří skryté schodiště a balkon s výhledem na prodejnu. V kavárně hosty pobaví i klavír vybavený unikátním samohrajícím systémem.

Nejbližší akcí v Petrof Gallery budou 10. prosince koncerty Swingové Vánoce. Další koncerty Petrof připravuje. Firma předpokládá, že v centru se budou prezentovat členové Petrof Art Family, což je volné sdružení profesionálních pianistů a významných světových umělců, kteří sympatizují se společností Petrof.

Petrof, jehož vznik sahá do roku 1864, letos očekává zopakování tržeb na úrovni loňských 230 milionů korun. Zhruba 94 procent tržeb podniku pochází z exportu. Společnost má asi 210 pracovníků a piana a klavíry vyváží do více než 60 zemí. Zhruba 60 procent produkce šlo loni na východní trhy. Hlavními odbytišti tam jsou Čína, Rusko a Japonsko. V Evropě má Petrof kromě Česka hlavní zákazníky v Německu, Francii a Velké Británii. Zisk podniku loni dosáhl 8,4 milionu korun.
zdroj foto: www.petrof.cz/petrof-gallery

Doplněno Stavbaweb:
Nové centrum vzniklo rekonstrukcí staré výrobní haly, jejíchž součástí byly v minulosti například intonérské kabiny a donedávna sloužila především jako skladový prostor. Autorem projektu je společnost ADONIS projekt
Fotogalerii z již hotového centra i z výstavby objektu najdete na stránkách PETROF.
www.petrofgallery.cz

Související články:
PETROF Gallery  9.6.2017

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz