Obec architektů má nové členy vedení

Obec architektů má nové členy vedení

(28. 5. 2021) Dne 20. 5. 2021 se konala Valná hromada Obce architektů, z.s., na které byli zvoleni noví členové Rady obce a Dozorčí rady obce

   
 
 
 
 

Obec architektů má nové členy vedení

Nově zvolení členové Rady obce:
Jan Kasl

Martina Hovořáková
Ondřej Chybík
Oleg Haman
Viktorie Souček
Vladimíra Leníčková
Zorka Krejčí
Zdeněk Jiran
Václav Mastný
David Wittassek
Robert Rössler

Předsedou rady obce byl opět zvolen:
Oleg Haman

Zvolení místopředsedové:
Zdeněk Jiran
Vladimíra Leníčková
Václav Mastný

Nově zvolení členové Dozorčí rady:
Milica Vujošević
Klára Vejrová
Jan Melichar

Dozorčí rada si ze svého středu zvolila za předsedkyni Milicu Vujošević

„Rozšířili jsme počet členů Rady Obce ze 6 na 11. Do Rady byli zvoleni architekti, kteří již mají široké zkušenosti v oblasti architektury a mají zájem podílet se na rozšíření spolkové činnosti Obce architektů. Zároveň se nám podařilo uzavřít smlouvu s www.tvarchitect.com, která napomůže k větší publicitě spolkové činnosti,“ uvedl k volbě rady předseda Obce architektů Oleg Haman. 

Oleg Haman zároveň doplnil: „Jsem rád, že členství v radě přijal i Jan Kasl, znovu zvolený předseda České komory architektů, a že je naším společným cílem nastavení užší spolupráce mezi Obcí architektů a Českou komorou architektů.“

Valná hromada Obce architektů se konala v krásném architektonickém prostoru Winternitzovy vily na Praze 5. Vila je dílem architektů Adolfa Loose a Karla Lhoty. Jedná se o kulturní památku, která je dle interiérové barvy slonové kosti též zvaná Béžová princezna. 

tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

28. 5. 2021 18:04:23. Re: Obec architektů má nové členy vedení. Jiří Kalvach

30. 5. 2021 23:24:47. Re: Obec architektů má nové členy vedení. Lea Nardová

 
 
 
 

28. 5. 2021 18:04:23. Re: Obec architektů má nové členy vedení. Jiří Kalvach

  Architektům jedna společnost nestačí, jsou hodně individuální, rozumím tomu. Ale šéfem může být vždy jen jeden, což nestačí, Možná by chtěli i jinou a to další organizaci. Proč ne? Jsou to i umělci, někteří. Ale že by to bylo přínosem pro celou společnost, tomu nerozumím.

30. 5. 2021 23:24:47. Re: Obec architektů má nové členy vedení. Lea Nardová

  Oceňuji, že členem nového vedení Obce architektů se stal také předseda České komory architektů Jan Kasl. Chápu to jako gesto, že tyto dvě profesní organizace "spolu mluví" a neutápí se v žabomyších sporech. Nebylo tomu tak vždycky...

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz