Obecní úřad Ostrožská Nová Ves

Obecní úřad Ostrožská Nová Ves

Ostrožská Nová Ves

(11. 10. 2019) FUSION architects, Pešák architekti

   
 
 
 
 

Obecní úřad Ostrožská Nová Ves

Areál Obecního úřadu tvoří tři budovy, propojené vnitroblokem. V přední nižší části se nachází přepážková hala prosvětlená stropním světlíkem s provozy pošty a úřadu, která slouží také jako foyer pro víceúčelový sál v době konání kulturních a společenských akcí.  Novostavba objekt člení na vyšší a nižší část. Fasádu má z pískovcových desek s nepravidelně rozmístěnými okenními otvory.Třípodlažní část do ulice Záhumení tvoří kanceláře a jednací místnosti se zázemím a vertikálním propojením. Střecha slouží jako vyhlídková terasa.
Zadní jednopodlažní část vyplňuje obřadní síň.
Hlavní vstup do obou objektů zvýrazňuje zavěšená markýza, která slouží zároveň jako balkon úřadu. Vizuálně oba objekty propojuje a tvoří nástup do vnitrobloku.
V sále rekonstruovaného kina bylo ponecháno členění na jeviště a hlediště. Zbylé prostory tvoří zázemí účinkujících, toalety, technické místnosti. Hmoty sálu a zadní části jsou omítnuty s barevným akcentem tektoniky objektu.
Jednopodlažní objekt knihovny, obrácený do ulice má omítnutou fasádu a sedlovou střechu. Svůj význam zdůrazňuje pouze soudobými detaily. Halový prostor s hlubokou dispozicí prosvětlují střešní světlík a vnitřní atrium.
Zahrada propojuje objekty ve vnitrobloku pomocí teras a dlážděných ramp.

Zdroj tepla a chladu, příprava TUV: tepelné čerpadlo země/voda. Voda ze studny se využívá k závlaze zahrady a ke splachování toalet.

Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch. Jan Lapčík, Ing. arch. Michal Pešák

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz