Obnova centra Kralup nad Vltavou

Obnova centra Kralup nad Vltavou

(12. 11. 2019) Další etapa obnovy je dokončena

 
 
 
 

Obnova centra Kralup nad Vltavou

 (ČTK) - V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku skončily práce na další etapě obnovy centra, týkala se další části Palackého náměstí. Poslední etapa úprav, která zahrne Jungmannovu a Husovu ulici, by měla být hotová za dva roky, řekl při dnešním slavnostním otevření starosta Marek Czechmann (za STAN).

Obnova centra začala v roce 2016, o tři roky dříve byla na náměstí dokončena stavba nové budovy městského úřadu. Postupně byl kompletně modernizován prostor kolem kostela, radnice a bývalého pivovaru. Zdemolován byl bývalý hotel Praha, vznikla nová ulice a nezastavěné městské pozemky. "Máme rozparcelováno zhruba na sedm objektů a chtěli bychom pozemky prodat," dodal Czechmann. Investorům město podle něj dá podmínky využití objektů, podoby fasády a podobně.

V centru přibyly plochy s novou žulovou dlažbou, osvětlením a dalšími prvky, například květináči, do kterých ještě budou vysazeny stromy, v období veder pomohou zlepšit vzduch ve městě mlhoviště. Přibyla též parkovací místa. Speciální částí je znázornění úseku bývalého mlýnského náhonu pomocí kamenných desek z bývalého objektu pivovarské spilky.

Náklady podobně jako u předchozích dvou etap dosáhly kolem 20 milionů korun, součástí investice je vždy i obnova sítí, které pod obnovenými plochami vedou.

Zahájení poslední etapy je závislé na chystané modernizaci železniční trati, která vede souběžně s Jungmannovou a Husovou ulicí. Město chce práce zahájit až po dokončení prací na trati. Vzniknout by měla pěší zóna, přibýt mají parkovací místa a bezbariérový přístup. Rekonstrukci potřebuje i podchod v Jiráskově ulici, město ale musí vyřešit výměnu pozemků.

Doplněno Stavbaweb:
Zastupitelstvo města Kralupy nad Vltavou na svém jednání v říjnu 2014 schválilo urbanistické a dopravní řešení prostoru „centra“ města, které zpracovaly projekční týmy Majo architekti a DUK atelier. Tento urbanistický návrh při řešení uvažuje s demolicí budovy bývalého hotelu Praha a je zpracován v souladu se studiemi arch. Picka a projekčního ateliéru CASUA, které byly zpracovány na řešení centra města. Urbanistický návrh dále rozpracovává i řešení dopravní obslužnosti – tj. parkování, pohyb vozidel a chodců, vjezdy a výjezdy na a z náměstí.
Demolicí budovy hotelu vznikne hodnotný ucelený prostor, který začíná u nové budovy městského úřadu a končí u tělesa dráhy – tj. na křižovatce ulic Jungmannova a Husova. Tím vznikne dostatečně veliká a variabilní plocha náměstí vzhledem k velikosti města. Na náměstí vzniknou jak tolik potřebné parkovací kapacity (samozřejmě v sadových úpravách), tak i volné plochy pro různé další využití – obchodní charakter, klidové pěší zóny, koncerty apod. Celková koncepce řešení náměstí navazuje na plánovanou revitalizaci bývalých areálů pivovaru a mlýna.
zdroj: mestokralupy.cz

Související články:
V Kralupech nad Vltavou pokračuje obnova centra  4.12.2018
Městský úřad v Kralupech nad Vltavou  3.10.2017
Revitalizace centra Kralup nad Vltavou  1.9.2016
Nová radnice v Kralupech nad Vltavou  17.12.2013                         

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.