Obytný soubor 4BLOK

Obytný soubor 4BLOK

Praha - Vršovice

(24. 4. 2019) Chmelař architekti

   
 
 
 
 

Obytný soubor 4BLOK

4BLOK se nachází na místě bývalého areálu Tesla v sousedství Koh-i-nor. Jedná se tedy o území posledních průmyslových objektů v samém centru rezidenční čtvrti Vršovice. Budova sousedí s bulvárem Vršovická.
Hmota objektu vychází z místní blokové zástavby a měřítka i objemu okolních budov, na které prostorově navazuje. Ve Vršovické ulici jsme dodrželi výškovou hladinu zástavby, kolmo na tuto ulici budova stoupá zároveň s terénem a v severozápadním rohu její hmota graduje k vysoké budově Business Centrum Kodaňská. Mezi budovou a přilehlými ulicemi jsou záhony s extenzivní zelení osázené stromořadím, navazujícím na alej vršovického bulváru.
V parteru domu jsou v souladu s oživením ulic umístěny komerční jednotky – a to po celé délce směrem do Vršovické třídy a na rohu Altajské a Kavkazské. Ve vnitrobloku na úrovni 1. NP a ulice Kavkazská se na rostlém terénu nachází zahrada s březovým hájem, relaxační zónou a dětským hřištěm. Prolukami ve hmotě objektu je zabezpečen dostatečný přívod přímého denního světla a kontaktu s děním v okolí. Dbali jsme na to, abychom nevytvořili stinný dvůr, jaký mají domy v klasické blokové zástavbě. Koncept ozelenění okolí stavby doplňují velké střešní zatravněné terasy. Celý objekt je spolu se zahradními úpravami ve svém blízkém okolí navržen tak, že se jeví jako prorostlý zelení.

Autorská zpráva

Foto: archiv investora

Autor: Aut. arch. David Chmelař, spolupráce Jiří Hnízdil, Václav Zídka, Radek Davídek

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 4. 2019 14:44:06. Re: Obytný soubor 4BLOK. jadran

 
 
 
 

24. 4. 2019 14:44:06. Re: Obytný soubor 4BLOK. jadran

  Paradoxem tohoto podle mě zdařilého souboru včetně urbanistického řešení je, že na fotkách vypadá docela monstrózně a divně, což skutečnosti vůbec neodpovídá.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz