Vylidňování center, intenzita automobilové dopravy, rozšiřování sociálně vyčleněných míst, privatizace veřejných prostor, úbytek zeleně… Je mnoho témat, která mohou sdílet megapole typu New Yorku či Londýna s Prahou a i menšími městy v České republice. Platformou pro výměnu zkušeností, pozitivních příkladů i cest, které se ukázaly jako liché, se už potřetí stane konference reSITE pořádaná ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl.m. Prahy. Ta 19. až 20. června 2014 do nové pražské haly Forum Karlín přiláká na pět stovek architektů a urbanistů, zástupců městské správy a samosprávy, developerů, ekonomů nebo zástupců občanské společnosti z celého světa.
Velmi zajímavé vydání, architektura není jen o stavbách, ale také o tom, jak reaguje na změny společnosti a způsobu života.…
Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…