Panorama Golf Resort v Kácově

Panorama Golf Resort v Kácově

Kácov

(19. 9. 2018) Martin Rajniš, Huť architektury

   
 
 
 
 

Panorama Golf Resort v Kácově

Výzvou pro autory projektu bylo stabilizovat krajinu ohroženou vodní a větrnou erozí, v rámci projektu bylo zkultivováno 123 hektarů plochy. Inovativně naložili se závlahou a drenážemi, pečlivě byly dodržovány best practices pro povrchové vody. Závlahový systém je klíčovým prvkem resortu a šetří až 37 % vody využívané na zavlažování oproti běžným systémům. Do prostoru jsou také včleněny retenční nádrže zadržující srážkovou vodu. S ohledem na holistické pojetí projektu byl areál osázen vzrostlou zelení – jde asi o 3000 stromů a odrostků. Všechna opatření proaktivně chrání krajinu i přiléhající infrastrukturu a zastavěné oblasti před záplavami.

Golfové hřiště splňuje nejnáročnější parametry. Má 27 jamek a umožňuje současnou hru až pro 150 hráčů. Všechny tři devítijamkové jednotky se navzájem liší umístěním v jiném krajinném typu a tomu odpovídají názvy: River, Meadows, Forest. Hřiště je plně automaticky zavlažované. Dominantou resortu je unikátní klubovna a vodní plochy.
Klubový dům stojí na půdorysu připomínajícím obtisk golfové boty. Na vnější straně má terasu s panoramatickým výhledem. Stínicí systém tvoří bytelné lopatky inspirované větrnými mlýny. Klubovně dominuje dřevo, sklo a kámen, zejména žula.

Tisková zpráva

Panorama Golf Resort soutěží o titul Stavba roku 2018. Hlasovat pro něho můžete během září na www.stavbaroku.cz. Tato stavba postoupila mezi nominované projekty soutěže.


Autor: Huť architektury – Libor Jirásek, Martin Rajniš, Mojmír Ranný a Michael Terech

Projekt: GOLFER s.r.o.; AED project a.s., Ranný architects s.r.o.
Dodavatel: Construction Management
Zastavěná plocha: 1946 m2
Plocha pozemku: 123 ha

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz