Park Rokytka

Park Rokytka

Za Lidovým domem, Praha 9 – Vysočany

(5. 12. 2016) Nízkoenergetický bytový projekt vyroste v Praze 9.

   
 
 
 
 

Park Rokytka

Developerská společnost Crescon chystá nízkoenergetický projekt Park Rokytka, který vyroste v Praze 9-Vysočanech. Pětipodlažní dům se třemi schodišťovými sekcemi obohatí nabídku nového bydlení v této lokalitě o 45 komfortních bytových jednotek. Projekt má vydané stavební povolení a developer plánuje zahájit jeho výstavbu na začátku roku 2017. S dokončením a kolaudací pak počítá na podzim 2018.

Za architektonickým konceptem projektu stojí Jaroslav Daďa ze studia AteliérDaďa architekti, který vycházel z tvaru a orientace pozemku ke světovým stranám. Výsledkem je návrh pětipodlažního objektu s protáhlým obdélníkovým půdorysem, jenž je rozdělený na tři části se samostatným výtahem a schodištěm. „Na severní stranu jsou orientované vstupy a ložnice, k jihu velké prosklené plochy, balkony a terasy v rámci ustupujících horních pater. Na jižní stranu jsou obráceny také předzahrádky bytů v prvním nadzemním podlaží, které přecházejí v zatravněnou plochu parcely. Fasády tvoří světle šedá omítka, obklad z barevných deskových materiálů nebo tmavě šedá strukturovaná omítka,“popisuje architektonický návrh projektu Jan Jerie. K budově patří rovněž podzemní podlaží, kde noví majitelé naleznou 48 parkovacích míst a komor pro všechny bytové jednotky.

Energeticky úsporné byty v projektu Park Rokytka jsou navržené v dispozicích 1 + kk až 4 + kk a velikostech 39 m² až 103 m². Ke každému z nich náleží předzahrádka, balkon nebo terasa, v případě nejvyššího, pátého podlaží, v němž se nacházejí pouhé čtyři bytové jednotky, střešní terasa. V interiérech je důkladně oddělena privátní a společenská zóna a nechybí ani dostatek úložných míst – prostor pro instalaci vestavěných skříní a dvě komory – jedna v interiéru a jedna v podzemním podlaží. Ke standardnímu vybavení bytů dále patří dřevěné plovoucí podlahy, kvalitní keramická dlažba a obklady v koupelně nebo sanitární keramika a baterie od renomovaných výrobců.

Park Rokytka
Investor: Za Lidovým domem s.r.o.
Developer: CRESCON, a. s.

Generální arch. a projektant: Ing. arch. Jaroslav Daďa
Počet bytových jednotek: 45
Velikost bytových jednotek: 39 m² – 103 m²
Dispozice bytových jednotek: 1+kk, 2+kk, 3+kk, 4+kk
Počet parkovacích míst: 48
Energetická třída: B 
 
Park Rokytka
Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.
tisková zpráva, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.1071543
14.5061211
Park Rokytka

Park Rokytka
Za Lidovým domem
Praha 9 – Vysočany

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz