Parkovací dům Rozmarýn

Parkovací dům Rozmarýn

Kounicova 1007/2a, 602 00 Brno

(17. 3. 2017) Část objektu se po rekonstrukci změnila na kanceláře.

   
 
 
 
 

Parkovací dům Rozmarýn

(ČTK) - V Brně se na nároží Koliště a Kounicovy ulice po více než roce znovu otevřel parkovací dům Rozmarýn. Majitel, jímž je společnost Imos Development, loni zboural vrchní patra a místo nich postavil čtyři patra kanceláří a upravil patra pro parkování, aby se v nich pohybovalo snáz než dříve. ČTK to dnes řekla Eva Děrdová, která má ve společnosti na starosti pronájmy nemovitostí.

K přestavbě se majitel rozhodl kvůli tomu, že parkovací dům nikdy nebýval plně vytížený, protože řada řidičů s většími auty do něj raději nejezdila, prostory byly stísněné a parkování obtížné. "Parkovací místa jsou větší, aby neměla problém ani velká auta typu SUV," řekla Děrdová.

V domě nyní může být až 208 aut, což je zhruba polovina původního stavu. V horní polovině domu jsou čtyři patra kanceláří na 3700 metrech čtverečních. "Jedno patro máme kompletně obsazené a další zčásti. Nemáme tedy ještě ani polovinu, ale předpokládáme, že o kanceláře bude zájem vzhledem k tomu, že jsou v centru a je tu zajištěné parkování. Kolaudace se dělala teprve v prosinci," řekla Vilma Hošková, která má pronájmy kanceláří na starosti. V nejvyšším patře jsou nejluxusnější kanceláře, kolem kterých je terasa s výhledem na Brno. "Prostory postupně přizpůsobujeme klientům dle jejich přání," řekla Hošková.

Rozmarýn byl prvním parkovacím domem v centru Brna, začal fungovat v roce 2005. Od té doby začaly sloužit v okolí brněnského centra další parkovací domy se stovkami míst a staví se podzemní garáže v Besední ulici pod budoucím Janáčkovým kulturním centrem. Přestože politici již při otevření Rozmarýnu hovořili o omezení parkování v ulicích, dosud je možné v okolí historického centra parkovat zdarma.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem projektu přestavby je BOOS PLAN.
Projekt najdete na jejich stránkách ZDE.

IMOS: Parkovací dům Rozmarýn (fotografie podoby před rekonstrukcí)
Fotogalerie z průběhu přestavby
Oficiální stránky : Rozmaryn office + parking

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
49.1997880
16.6051828
Parkovací dům Rozmarýn

Parkovací dům Rozmarýn
Kounicova 1007/2a
602 00 Brno

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz