Přednáška Petra Hájka a Jana Hřebejka zrušena

Přednáška Petra Hájka a Jana Hřebejka zrušena

(22. 11. 2021) Jak ovlivňuje architektura film a film architekturu?

   
 
 
 
 

Přednáška Petra Hájka a Jana Hřebejka zrušena

Z důvodu nemoci je Dialog architekta Petra Hájka a Jana Hřebejka tento čtvrtek zrušen. Akce se odehraje v náhradním termínu během jara 2022.

Zároveň si dovolujeme upozornit, že další akce Kruhu je ve čtvrtek 9.12., kdy vystoupí studio re:architekti v sále kina Světozor. K této akci budeme zasílat zvláštní pozvánku.
______________

Původní zpráva z 15.11.:
Na listopadové přednášce spolku Kruh se protnou dva obory: film a architektura. V rámci cyklu Dialogy vystoupí architekt Petr Hájek a známý filmový režisér Jan Hřebejk. Nad společnou prezentací budou diskutovat o mezioborové spolupráci a inspiraci, ale i o recyklaci materiálů a prvků a to jak v architektuře, tak ve filmu. 

Český architekt a profesor na FA ČVUT Petr Hájek vystoupil v Kruhu již úplně na počátku přednáškových cyklů a to v roce 2002 s ateliérem HŠH. Patří mezi inovativní architekty současnosti a každý jeho návrh vyvolává diskuse v rámci oboru, ale i mezi veřejností. Dlouhodobě se zabývá způsoby rekonstrukce, recyklace a transformace v architektuře.  V listopadové přednášce otevře nejen tato témata, ale i jeho vztah k jiným oborům. Do dialogu v Kruhu si přizve známého režiséra oblíbených českých filmů Jana Hřebejka. Společně budou diskutovat o mezioborové spolupráci a to jak se navzájem ovlivňují film a architektura a jakou roli hraje architektura ve filmu a film v architektuře. 
„Kruh se dlouhodobě snaží o prolínání a inspiraci napříč obory. Film je jedním z médií, které architekty inspirují, filmové produkce pak používají architekturu pro vytváření scén, ale zároveň dokáží o architektuře vytvořit ucelenější představu než komponovaná fotografie,“ dodává k tématu přednáška zakladatelka spolku Kruh Marcela Steinbachová.

Petr Hájek (1970, Karlovy Vary) je architektem střední generace. Absolvoval Fakultu architektury na ČVUT (1995) a Školu architektury AVU (1998) v Praze. V roce 1998 spoluzaložil architektonickou kancelář HŠH architekti a v roce 2009 kancelář Petr Hájek ARCHITEKTI. Je spoluautorem mnoha výrazných realizací: Horní náměstí v Olomouci, Jiřské náměstí na Pražském hradě, národní pavilon La Biennale di Venezia 2016, KCEV, rekonstrukce Vodárenské věže v Praze 7, Centrum současného umění DOX+, Terasy paláce Lucerna, Letní scéna Voděrádky a další.  Za svou práci byl opakovaně oceněn našimi i zahraničními cenami. Působí jako pedagog na FA ČVUT v Praze, kde byl jmenován profesorem, a na VŠVU v Bratislavě.

Jan Hřebejk je známý český filmový, divadelní a televizní režisér. V roce 1991 dokončil studium scenáristiky a dramaturgie na FAMU, kde během studií na konci 80. let zrežíroval ve vlastní produkci dva krátkometrážní snímky. Od roku 1997 se věnuje i divadelní režii (mezi jeho nejproslulejší inscenace patří Výstřely na Broadwayi). Realizoval řadu divácky úspěšných a oceňovaných celovečerních filmů a seriálů, mezi které patří například Šakalí léta, Pelíšky, nebo Učitelka. Za jeden z jeho nejlepších filmových počinů je považován snímek Musíme si pomáhat, který získal celkem 6 Českých lvů a dokonce nominaci na Oscara.

Dialog Petra Hájka a Jana Hřebejka se uskuteční ve čtvrtek 25. listopadu od 19h00 v kině Světozor a proběhne podle aktuálně platných covidových opatření. Vstupné na akci lze zakoupit v kině Světozor

Přednášky jsou připravované v souladu s mimořádnými a ochrannými opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR. Program může být změněn podle aktuálních nařízení vlády ČR či zahraničních vlád a jejich opatření. Přednáška nebude streamovaná.

podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz