Přestavba bytu

Přestavba bytu

Sadová 13, Šumperk

(19. 5. 2020) UYO architekti

   
 
 
 
 

Přestavba bytu

Přestavba půdy, která s myšlenkou vestavění bytu fungovala mnoho let jako skladiště, byla výzvou především kvůli špatnému stavu jednotlivých konstrukcí, ať už stropních nebo stěnových. Všechny neočekávané problémy, které s sebou podobná zadání u více než 250 let staré stavby nesou, se podařily vyřešit a my jsme měli možnost navrhnout prostorný světlý byt pro mladou rodinu.
Hlavní myšlenkou návrhu bylo vytvoření výrazného společenského prostoru, který bude splňovat nároky klientů na bohatý společenský život, vytvoření variabilní dětské herny a úprava ložnicové a koupelnové části tak, aby působily čistě a prostorně. Zároveň jsme přemýšleli nad další fází úpravy, k níž dojde v příštích letech. Zpřístupní další podlaží půdy, vzniknou tu dětské pokoje s vlastním hygienickým zázemím. Dispoziční úpravy tedy respektovaly i možnost rozšíření celého prostoru.
Při ztvárnění interiéru jsme využili jednoduché linie a dubové dřevo v kombinaci se sklem a bílým nábytkem. Na míru zpracované výplně dveřních otvorů pak doplňují čistý, volně proplouvající prostor. Světlý kuchyňský kout je doplněn designovými prvky, stejně tak hlavní obytnou část doplňují originální kousky nábytku, jejichž výběr mělo na starosti studio Eklektik. Samotný obývací pokoj zakončuje stupňová platforma, kombinující možnost sezení, knihovny a úložného prostoru s možností odpočinku na úrovni parapetu okna s výhledem na střechy historického jádra města. Koupelna je vybavena velkou volně stojící vanou, která dominuje prostoru, který je opět doplněn originálním nábytkem a podtržen výběrem výrazné dlažby.
Autorská zpráva
Foto: Václav Novák


Architekt: UYO architekti s.r.o. – Ing. arch. Jan Skoumal, Ing. arch. Adam Zezula, Ing. arch. Jaroslava Brhelová
Rozloha: 120 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

6. 8. 2020 16:56:21

Re: Nový koncertní sál v Ostravě

Byť to bude vypadat trochu přízemně, ale nemohu najít investiční náklady. Mělo by to být 2 mld. Kč. Jistě díky dobrému rattingu, jak nám sděluje primátor, si město může dovolit dost vysoké půjčky, zejména když uvážíme, že mezi investice s účastní rozpočtu města patří i parkovací plochy P+R, nový kampus-dílčí sportovně vzdělávací areál Ostravské Univerzity na Černé louce, stavba Černé kostky (technická knihovna) naproti Domu kultury v podzemními parkovišti a postupná modernizace tramvajových tratí v celém obvodu města s dodávkou nových švýcarských tramvajových souprav (jsou skvělé). Zatím jsem nečetl souhrnný investiční plán na příští roky s tím, jak se budou tyto úvěry splácet, a jak jsou plánovány příjmy města. Jak se s tímto neúplným výčtem (chybí několik miliardových akcí pro sport a další společenské účely, např. v Krásném Poli nebo v bývalém areálu Ostravské rafinérie u Fifejd) velkých akcí porovná pokus prosadit tragické prodloužení tramvajové trati od Slovanu kolem Duhy až ke Globusu a s tratí kolidující projektově rozpracovaný Severní spoj od D1 do Poruby. To nemá veřejnost tušení. A má ho Magistrát, tedy ambiciózní primátor? Není už postaveno nebo nachystáno dost památníků, které nám budou jeho "Macurovskou éru "vlády nad městem navždy připomínat? Musí to vše snad i dobré, co napáchal, zhatit jednou zbytečnou investicí i proti potřebám města a proti zásadnímu nesouhlasu dotčených městských obvodů v Porubě? I za cenu obrovského zadlužení města na roky dopředu? Doufám, že ho okolnosti včas zastaví, aby přestal vyhazovat peníze města na předem ztracenou a jasně hloupou akci, jako je tato tramvajová trať ke Globusu skrz plně urbanizované a přírodně skvěle stabilizované prostředí 3 městských obvodů! Jediným motivem k rozjetí této monstrakce v roce 2017 byl dnes již propadlý příslib 1,5 mld. Kč z evropských fondů. Dnes to hodlá primátor financovat jinak, ale možná sám neví, jak. Osobně si myslím, že ten záměr bude nakonec zrušen. Investovaných 30 až 40 milionů Kč do přípravy stavby město hravě odepíše. To jsou přece drobné proti již výše uvedeným stavbám.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz