Přestavba bytu

Přestavba bytu

Sadová 13, Šumperk

(19. 5. 2020) UYO architekti

   
 
 
 
 

Přestavba bytu

Přestavba půdy, která s myšlenkou vestavění bytu fungovala mnoho let jako skladiště, byla výzvou především kvůli špatnému stavu jednotlivých konstrukcí, ať už stropních nebo stěnových. Všechny neočekávané problémy, které s sebou podobná zadání u více než 250 let staré stavby nesou, se podařily vyřešit a my jsme měli možnost navrhnout prostorný světlý byt pro mladou rodinu.
Hlavní myšlenkou návrhu bylo vytvoření výrazného společenského prostoru, který bude splňovat nároky klientů na bohatý společenský život, vytvoření variabilní dětské herny a úprava ložnicové a koupelnové části tak, aby působily čistě a prostorně. Zároveň jsme přemýšleli nad další fází úpravy, k níž dojde v příštích letech. Zpřístupní další podlaží půdy, vzniknou tu dětské pokoje s vlastním hygienickým zázemím. Dispoziční úpravy tedy respektovaly i možnost rozšíření celého prostoru.
Při ztvárnění interiéru jsme využili jednoduché linie a dubové dřevo v kombinaci se sklem a bílým nábytkem. Na míru zpracované výplně dveřních otvorů pak doplňují čistý, volně proplouvající prostor. Světlý kuchyňský kout je doplněn designovými prvky, stejně tak hlavní obytnou část doplňují originální kousky nábytku, jejichž výběr mělo na starosti studio Eklektik. Samotný obývací pokoj zakončuje stupňová platforma, kombinující možnost sezení, knihovny a úložného prostoru s možností odpočinku na úrovni parapetu okna s výhledem na střechy historického jádra města. Koupelna je vybavena velkou volně stojící vanou, která dominuje prostoru, který je opět doplněn originálním nábytkem a podtržen výběrem výrazné dlažby.
Autorská zpráva
Foto: Václav Novák


Architekt: UYO architekti s.r.o. – Ing. arch. Jan Skoumal, Ing. arch. Adam Zezula, Ing. arch. Jaroslava Brhelová
Rozloha: 120 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz