Plzeň otevřela čtvrtou naučnou stezku podél řeky Radbuzy

Plzeň otevřela čtvrtou naučnou stezku podél řeky Radbuzy

 
 
 
 

Plzeň otevřela čtvrtou naučnou stezku podél řeky Radbuzy

Čtvrtou naučnou stezku údolím řek otevřelo minulý týden město Plzeň. Po Úslavě, Mži a Berounce nyní připravilo 12,5 kilometru dlouhou trasu údolím Radbuzy od soutoku se Mží ve Štruncových sadech do Lhoty. Trasu doplňuje 12 informačních tabulí.

Křest publikace. Foto M- Pecuch

„Stezka v sobě zahrnuje historicky bohaté území takzvaných plzeňských Benátek a celou řadu cenných budov s jedinečnou architekturou. Po opuštění centra Plzně nás zavede do zajímavých přírodních scenérií,“ lákal k vycházce podél řeky při otevření naučné stezky v místě u Papírenské lávky Jiří Cais, jeden z autorů textů.  „Plzeň je město ležící na čtyřech řekách, skoro pěti, jak všichni víme. Poslední roky se snažíme se k nim více přibližovat, využívat je, osidlovat jejich břehy. A to se dá dělat různými způsoby. Ten, který jsme zvolili my jako město, spočívá ve zpřístupňování prostřednictvím informací přírodovědných a historických. S naučnými stezkami, kde jsou umístěny informační tabule, jsou spojené i publikace, kde se můžeme dočíst spoustu zajímavých věcí,“ prohlásil primátor Martin Baxa při představení průvodce naučnou stezkou.

Foto M. Pecuch
Stezka začíná u soutoku Radbuzy se Mží ve Štruncových sadech a pokračuje přes Wilsonův most, Papírenskou lávku, Doudlevce, soutok s Úhlavou, Tyršův most, České údolí, lávku k Valše až do Lhoty, kde u lávky Járy Cimrmana končí.

Foto M. Pecuch

Tisková zpráva města Plzně

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.