Praha se prostřednictvím Institutu plánování a rozvoje zapojila do projektu unikátní urbanistické observatoře

Praha se prostřednictvím Institutu plánování a rozvoje zapojila do projektu unikátní urbanistické observatoře

(20. 11. 2013) Praha, 19. 11. 2013 – Praha se zapojila do projektu Urban Observatory, který shromažďuje urbanistická, demografická či dopravní data téměř dvaceti světových metropolí. Jednoduchými kroky tak lze pomocí internetové aplikace porovnat strukturu území nebo rozsah veřejných prostor v Praze s Londýnem, New Yorkem či Paříží. Začlenění města do internetové observatoře inicioval a data poskytl Institut plánování a rozvoje (IPR Praha), dříve Útvar rozvoje hl. m. Prahy (ÚRM).

 
 
 
 

Praha se prostřednictvím Institutu plánování a rozvoje zapojila do projektu unikátní urbanistické observatoře

Praha, 19. 11. 2013 – Praha se zapojila do projektu Urban Observatory, který shromažďuje urbanistická, demografická či dopravní data téměř dvaceti světových metropolí. Jednoduchými kroky tak lze pomocí internetové aplikace porovnat strukturu území nebo rozsah veřejných prostor v Praze s Londýnem, New Yorkem či Paříží. Začlenění města do internetové observatoře inicioval a data poskytl Institut plánování a rozvoje (IPR Praha), dříve Útvar rozvoje hl. m. Prahy (ÚRM).Sekce prostorových informací IPR Praha zpracovala pro správce aplikace přibližně deset rozsáhlých datových vrstev. Praha je prvním středoevropským městem, které se do projektu zapojilo a zařadilo se tak po bok New Yorku, Londýnu, Los Angeles, Paříži či Milána.

Světové metropole lze porovnávat podle desítek hledisek jako například podle struktury urbanizovaného území, hustoty osídlení, dopravy, veřejných prostor či klimatických podmínek. „Urbanistická observatoř je z pohledu zpracování dat a systému rozsáhlým projektem, ale i přes velké množství informací je pro uživatele srozumitelná a přehledná. Účast Prahy v projektu je pro nás třešničkou na dortu, protože velkou většinu potřebných údajů dlouhodobě spravujeme a průběžně aktualizujeme“ řekl ředitel sekce Jiří Čtyroký.

Světové metropole včetně Prahy můžete porovnat na http://www.urbanobservatory.org/.
 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz