Projednání návrhu územního plánu Brna se posouvá na 17. června

Projednání návrhu územního plánu Brna se posouvá na 17. června

(3. 4. 2020) Posouvá se i termín podávání připomínek do 24. června

 
 
 
 

Projednání návrhu územního plánu Brna se posouvá na 17. června

(ČTK) - Vedení Brna se s ohledem na nouzový stav a jeho pravděpodobné prodloužení rozhodlo stanovit nový termín pro veřejné projednání návrhu územního plánu na 17. června. Původně se mělo konat 6. května. Posouvá se i termín podávání připomínek do 24. června. Město chce také umístit plány fyzicky na úřady všech městských částí, aby lidé, kteří návrh nechtějí studovat na internetu, nemuseli na magistrátní pracoviště v Kounicově ulici, uvedl v tiskové zprávě radní Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Město k posunu termínu přistoupilo i na popud ministerstva vnitra po stížnosti Petra Firbase, který zastupuje část veřejnosti při projednávání různých územně plánovacích dokumentů na jižní Moravě. V současném nouzovém stavu, kdy lidé mají absolvovat jen nejnutnější cesty, nemají možnost jet se podívat na návrh plánu na magistrát.

Město návrh zveřejnilo dle plánovaného harmonogramu 24. března a s dalšími kroky se snaží neotálet vzhledem k tomu, že plán musí být vydaný nejpozději do konce roku 2022. Zároveň se tím otevře prostor pro další rozvoj města, protože současný plán z roku 1994 s řadou aktualizací už jej neumožňuje v plné míře.

Podle Chvátala je co nejdřívější vydání plánu důležité i pro zvýšení možnosti investic nejen ve stavebnictví, které budou potřeba po současných opatřeních výrazně tlumících ekonomiku.

Zatím také nejde předvídat ukončení současných restriktivních opatření, podle Chvátala je však nutné s ohledem na další harmonogram přípravy územního plánu nutné projednat návrh do začátku letních prázdnin. "Ve spolupráci s vedením městských částí a neziskovým sektorem také uděláme maximum pro zjednodušení přístupu k návrhu nového územního plánu. Oslovíme starosty s nabídkou poskytnutí výkresů v čitelném měřítku a doprovodných textů pro vystavení na jejich radnicích. Řešíme také, jak zjednodušit podávání připomínek a námitek či podepisování archů kandidátů na zástupce veřejnosti," uvedl Chvátal.

Druhé veřejné projednání je nyní naplánované na polovinu roku příštího. "Bude se projednávat upravený návrh, do kterého už zapracujeme aktualizaci Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje, stanoviska dotčených orgánů a námitky a připomínky občanů," uvedl ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček, jež návrh zpracovala.

Souvisejíc články:
Lidé mohou na webu dávat podněty k návrhu územního plánu Brna  31.3.2020
Brno zveřejnilo návrh nového územního plánu  25.3.2020
Návrh brněnského územního plánu má být zveřejněn 24. března  11.3.2020
Územní plán Brna by měl být do roku 2022  8.6.2018
Nový územní plán Brna  14.11.2016                                        
Brno nepodá kasační stížnost na zrušení změny územního plánu  13.2.2015
Soud zrušil aktualizaci brněnského územního plánu 26.1.2015
2x k aktualizaci územního plánu Brna 17.6.2014
Aktualizace územního plánu Brna 5.2.2014
Brněnští aktivisté vytvořili web pro připomínky k územnímu plánu 15.1.2014
Příprava nového územního plánu Brna nabrala další zpoždění 3.2.2012
Sdružení v Brně chtějí ovlivnit územní plán, sbírají podpisy 10.3.2011
Příprava nového územního plánu Brna se zpozdí 4.3.2011
Projednávání územního plánu Brna jde dál, náměstek odmítl námitky 7.1.2011
Brno by se dle konceptu územního plánu mělo rozvíjet víc na jih 28.2.2011
Radnice Brno-střed chce v územním plánu víc ploch pro bydlení 24.2.2011
Nový Územní plán města Brna - zahrádky, zeleň, volný čas 14.12.2010
Nový územní plán Brna 8.11.2010Nový územní plán Brna schválí až příští vedení města 11.3.2010
Územní plán Brna se změní, vyjde tak vstříc investorům 10.12.2008 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz