Rekonstrukce amfiteátru na Horečkách

Rekonstrukce amfiteátru na Horečkách

(7. 6. 2017) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Rekonstrukce amfiteátru na Horečkách

Jedním z kroků v postupné revitalizaci lokality Horečky byla obnova amfiteátru v sousedství skokanského areálu. Na svažité louce se nacházela zchátralá stavba pódia se zázemím v suterénu, která zdánlivě vypadala, jako by ji už nenávratně pohltila příroda. Po jejím vyčištění se však ukázalo, že pódium bude možno obnovit a opět využívat. Odhalily se tak i krásné detaily, jako jsou například dvě betonová točitá schodiště.
Rekonstrukce spočívala v obnově pódia, vyčištění interiérů a realizaci nové dřevěné fasády. Krátce po dokončení prací proběhla zatěžkávací zkouška – první ročník festivalu Horečky fest. Stavba obstála a od té doby se areál stal dějištěm několika dalších kulturních akcí.

Tři roky po dokončení revitalizace amfiteátru jsme navrhli a realizovali také jeho zastřešení. To však není jen pouhou ochranou jeviště před deštěm, ale zároveň „beskydským nebem” – dotací podpořeným projektem, jehož cílem je poukázat na vztah mezi okolní přírodou, ptactvem a oblohou. Proto jsme do střešní desky navrhli několik kruhových světlíků různých velikostí, pod kterými jsou zavěšeny siluety ptáků.
Nosná konstrukce zastřešení je kombinovaná ocelovo-dřevěná a podhled je proveden ze surových dřevěných latí.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Místo: Trojanovice, Horečky
Autor projektu: Kamil Mrva Architects, s.r.o. – Kamil Mrva; spolupráce Veronika Bezděková
Stavebník: obec Trojanovice, město Frenštát pod Radhoštěm
Realizace: Turčina, s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

7. 6. 2017 15:47:02. Re: Rekonstrukce amfiteátru na Horečkách. BlueBoss

 
 
 
 

7. 6. 2017 15:47:02. Re: Rekonstrukce amfiteátru na Horečkách. BlueBoss

  Hezké. Pan Mrva odvádí spoustu dobré práce. Zajímalo by mě, jak amfiteátr funguje akusticky, resp. jestli je tam možné hrát např. divadlo bez el. ozvučení.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz