Rekonstrukce bytu Kafkova

Rekonstrukce bytu Kafkova

Kafkova ulice, Praha 1

(24. 1. 2020) atelier SAD

   
 
 
 
 

Rekonstrukce bytu Kafkova

V intimním bytu určeném pro krátkodobé pronájmy byl vytvořen dynamicky proměnlivý interiér. Jeho hlavní součástí je velký obytný prostor s kuchyní i ložnicí v jednom. Prostor v historickém domě jsme využili do posledního centimetru, navrhli jsme rafinované řešení s hotelovým komfortem. Dominantním prvkem projektu je otočná postel. Kruhové lůžko jako kinetický objekt, jako sochařská instalace, která dovoluje bezprostřední změnu podoby obývacího pokoje a ložnice ve vzdušný salón. Postel tvoří dřevěná kruhová základna s vysokou zaoblenou apsidou. Pouhým pootočením o 180 stupňů nechá tato zvýšená pelest vzniknout elegantní zaoblené prostorové příčce, která v okamžiku skryje rozestlané lůžko a zcela změní interiérový dojem. Podobným způsobem jsme uvažovali také o šatně, která byla pojata jako obrovský výsuvný šuplík. Kuchyně je vybavena na míru vytvořenou dvouúrovňovou linkou přecházející v jídelní stůl. To vše na šesti hliníkových nohách připomínajících přistávací konstrukci vesmírného modulu.
Autorská zpráva
Foto: Tomáš Souček
Byt byl oceněn v soutěži Interiér roku 2015

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz