Rekonstrukce bytu v Trnavě

Rekonstrukce bytu v Trnavě

Trnava, Slovensko

(7. 10. 2021) Richard Kilo, Matej Honč

   
 
 
 
 

Rekonstrukce bytu v Trnavě

Řekli jsme si, že necháme prostor vyniknout a budeme s ním pracovat. Chceme tyto velké otevřené a vzdušné interiéry. Jde o možnost vizuálního kontaktu z jedné strany bytu na druhou. O pocitu otevřenosti a jednoduchosti ,o hledání prostoru pro nás, naše zážitky a radosti. Přemýšlíme o tom, co přesně ve svém životě potřebujeme. Možná jen trochu víc než nic. O tom je tato rekonstrukce – o jednoduchosti, geometrii, zážitku z prostoru, kde je nábytek spíše scénou a symbolickým vyprávěním. Jde o samotný byt, lidi, lásku, dlouhé večery, diskuse, o jídle, dětech, pocitech, o vás.


Prostory bytu jsou jednoduše definovány průhlednými příčkami se závěsy, které umožní vnímat a užívat si celou hloubku prostoru. V případě potřeby však poskytují dostatek intimity. Nábytek definuje jen to, co je nejdůležitější a nezbytné. Naším záměrem bylo vytvořit atmosféru spíše než přísně definované prostory.

Do bytu se vstupuje ze soukromého dvora, který slouží obyvatelům domu. Uvítá vás velká jídelna s kuchyní umístěná na místě bývalé komory, která mírně zasahuje do jídelny. Vlevo můžete vstoupit do dětského pokoje starými dveřmi vloženými do průhledné přepážky. Vpravo vidíte dlouhou průhlednou příčku definující koupelnu. Pokračuje do druhého křídla bytu, kde odděluje ložnici od obývacího pokoje s klavírem, vnitřní zahradou, filmovou projekcí a troubou. Líbí se nám prostorová hloubka, kterou jsme si v bytě vytvořili. Máme rádi možnost vidět skrz více prostorových vrstev. V části bytu s obývacím pokojem se nám podařilo odhalit původní dřevěný trámový strop, přes který navíc přecházejí ocelové výztuhy.

Flexibilní a otevřený domov pro mladou rodinu v domě starém téměř 120 let.

Autorská zpráva
Foto: Matej Hakár


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

 
 
 
 
48.3709108
17.5833218
Rekonstrukce bytu v Trnavě

Rekonstrukce bytu v Trnavě
Trnava, Slovensko

Komentáře ke článku

 
 
 
 

7. 10. 2021 20:37:50. Re: Rekonstrukce bytu v Trnavě. Jitka

 
 
 
 

7. 10. 2021 20:37:50. Re: Rekonstrukce bytu v Trnavě. Jitka

  V botách z venku rovnou do jídelny - to je tedy hygiena.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz