Rekonstrukce chaty v Harrachově

Rekonstrukce chaty v Harrachově

Harrachov – Anenské údolí

(27. 4. 2020) Mooza architecture

   
 
 
 
 

Rekonstrukce chaty v Harrachově

Bývalá kolonie pro úředníky celní správy v Anenském údolí se nachází na krásném místě, kterým se vine říčka Mumlava. Nyní je to více méně rekreační oblast s chalupami na sezónní pobyt.
Objekt, který byl předmětem zadání, byl jedním z úřednických domů a následnou rekonstrukcí mu majitelé vdechli nový život. V přízemí si vybudovali nový domov, zatímco podkroví se rozhodli pronajímat pro krátkodobé pobyty. Tento program si vyžádal kapacitní zvětšení objektu, což vyústilo v přístavbu v západní části domu. 
Materiálově se dům vrátil k tradici horských chalup, které jsou všude v okolí. Kamenná podezdívka přechází v dřevěné obložení, ve štítu se horizontální směr střídá s vertikálním, což ve zjednodušené podobě opět odkazuje k tradičnímu pojetí okolních stavení.
V interiéru se majitelé zhlédli v rakouské inspiraci. Jejich bytu tak dominuje knihovna z tenkých kovových plátů, kromě knih se zde skladuje i dříví na otop… Samotné pokoje jsou zařízeny minimalisticky v kombinaci bílá-světlé dřevo. Atmosféru ložnic oživují nástěnné tapety na míru, které zobrazují harrachovský lyžařský areál. Jelikož je střecha velmi strmá, tak v úplné špičce vznikly ještě prostory pro další ložnici, do které je z každého apartmánu zvlášť přístup.
Autorská zpráva
Foto: Václav Kahoun


Autoři: Ing. arch. Petra Kocourková, Ing. arch. Štěpán Svejkovský, Ing. arch. Klára Kuncová 

Užitná plocha: 290 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz