Rekonstrukce chaty v Harrachově

Bývalá kolonie pro úředníky celní správy v Anenském údolí se nachází na krásném místě, kterým se vine říčka Mumlava. Nyní je to více méně rekreační oblast s chalupami na sezónní pobyt.
Objekt, který byl předmětem zadání, byl jedním z úřednických domů a následnou rekonstrukcí mu majitelé vdechli nový život. V přízemí si vybudovali nový domov, zatímco podkroví se rozhodli pronajímat pro krátkodobé pobyty. Tento program si vyžádal kapacitní zvětšení objektu, což vyústilo v přístavbu v západní části domu. 
Materiálově se dům vrátil k tradici horských chalup, které jsou všude v okolí. Kamenná podezdívka přechází v dřevěné obložení, ve štítu se horizontální směr střídá s vertikálním, což ve zjednodušené podobě opět odkazuje k tradičnímu pojetí okolních stavení.
V interiéru se majitelé zhlédli v rakouské inspiraci. Jejich bytu tak dominuje knihovna z tenkých kovových plátů, kromě knih se zde skladuje i dříví na otop… Samotné pokoje jsou zařízeny minimalisticky v kombinaci bílá-světlé dřevo. Atmosféru ložnic oživují nástěnné tapety na míru, které zobrazují harrachovský lyžařský areál. Jelikož je střecha velmi strmá, tak v úplné špičce vznikly ještě prostory pro další ložnici, do které je z každého apartmánu zvlášť přístup.
Autorská zpráva
Foto: Václav Kahoun


Autoři: Ing. arch. Petra Kocourková, Ing. arch. Štěpán Svejkovský, Ing. arch. Klára Kuncová 
Užitná plocha: 290 m2

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*