Objekt, který byl předmětem zadání, byl jedním z úřednických domů a následnou rekonstrukcí mu majitelé vdechli nový život. V přízemí si vybudovali nový domov, zatímco podkroví se rozhodli pronajímat pro krátkodobé pobyty. Tento program si vyžádal kapacitní zvětšení objektu, což vyústilo v přístavbu v západní části domu.
Materiálově se dům vrátil k tradici horských chalup, které jsou všude v okolí. Kamenná podezdívka přechází v dřevěné obložení, ve štítu se horizontální směr střídá s vertikálním, což ve zjednodušené podobě opět odkazuje k tradičnímu pojetí okolních stavení.
V interiéru se majitelé zhlédli v rakouské inspiraci. Jejich bytu tak dominuje knihovna z tenkých kovových plátů, kromě knih se zde skladuje i dříví na otop… Samotné pokoje jsou zařízeny minimalisticky v kombinaci bílá-světlé dřevo. Atmosféru ložnic oživují nástěnné tapety na míru, které zobrazují harrachovský lyžařský areál. Jelikož je střecha velmi strmá, tak v úplné špičce vznikly ještě prostory pro další ložnici, do které je z každého apartmánu zvlášť přístup.
Autorská zpráva
Foto: Václav Kahoun
Autoři: Ing. arch. Petra Kocourková, Ing. arch. Štěpán Svejkovský, Ing. arch. Klára Kuncová
Užitná plocha: 290 m2
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.