Rekonstrukce domu v Maloměřicích

Rekonstrukce domu v Maloměřicích

Slovanská 928/8, Nový Jičín

(15. 1. 2018) MOAD architekti

   
 
 
 
 

Rekonstrukce domu v Maloměřicích

Navrhli jsme stavební úpravy a nástavbu řadového rodinného domu. Jeho původní stav byl nevyhovující – odstranili jsme poddimenzovaný strop, kvůli vlhkosti byly veškeré stěny podřezány, podlahy odkopány a provedeny nově. Částečně byly posíleny i základy. Nad přízemím je nový železobetonový strop pro celkové ztužení konstrukce vyzděné z nepálených cihel. Patrová nástavba je kombinací cihelného zdiva po obvodu objektu a dřevěných hrázděných stěn vyplněných dusanou hlínou uvnitř dispozice. Vše je uzavřeno pohledovým dřevěným trámovým stropem s vegetační střechou.
Dispozice v přízemí je nyní rozdělena na dvě části, z nichž jednu využíváme jako kancelář. V celém domě jsou hliněné omítky.

Autorská zpráva
Foto: Jaroslav Mareš


Autoři: Darja Kafková, Ondřej Kafka

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Dokončení

2012

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz