Rekonstrukce kina Centrum v Karviné a jeho okolí

Rekonstrukce kina Centrum v Karviné a jeho okolí

(13. 1. 2016) Autory projektu jsou architekti Vojtasík, Prášková, Konicar/ OSA PROJEKT.

   
 
 
 
 

Rekonstrukce kina Centrum v Karviné a jeho okolí

(ČTK) - V Karviné skončila rekonstrukce kina Centrum a úpravy jeho okolí. Prvního promítání v modernizovaném kině by se filmoví fanoušci mohli dočkat v únoru, řekla 11. ledna ČTK mluvčí magistrátu Šárka Swiderová. Oprava objektu kina stála téměř 50 milionů korun, část z toho uhradí evropská dotace. Také úpravy okolí za 30 milionů korun částečně zaplatí unijní peníze.

Kino a okolí se opravovaly celý loňský rok. Práce nabraly zpoždění, když podle původních plánů mělo vše být hotové už v září. "Nebyli jsme spokojeni s kvalitou prací, proto jsme nakonec stavbu okolí kina přebrali až v prosinci. Podobně jako u stavby stadionu je to o tom, že zakázky jsme museli ze zákona dát nejlevnějším firmám. Jenomže ty stavby jsou velké a náročné, takže pak řešíme kvalitu prací, a ta není taková, jaká by měla být. Doufám, že změny v zákoně o veřejných zakázkách přijdou co nejdříve, tyhle problémy řeší spousta měst," uvedl primátor Tomáš Hanzel (ČSSD).

Kino se ve městě modernizovalo už v minulosti. Bylo digitalizováno a upravovaly se vnitřní prostory, kdy v sále byla vyměněna sedadla, část zázemí či technika. Investice tehdy přišla na 11,5 milionu korun. "Město poté rozhodlo i o opravě budovy a úpravě okolí, a to především proto, že kino digitalizací přitáhlo opět diváky a dokonce se v žebříčcích návštěvnosti dostalo na přední příčky v ČR mezi jednosálovými kiny," uvedla Swiderová.

Podle ní se při posledních úpravách odstranily například nevzhledné venkovní ochozy a betonovou stavbu provzdušnilo sklo. Součástí budovy je nyní restaurace a také tři menší nebytové jednotky ke komerčnímu pronájmu.

"Nové je vlastně celé přízemí, tedy šatny, prostor pokladen, sociální zázemí, komfort uvnitř zajistí i kompletní nová vzduchotechnika včetně vytápění objektu. Druhé a třetí patro, kde je sál a zázemí pro personál a technika, zůstalo nezměněno, protože bylo renovováno již při minulých úpravách," doplnila Swiderová. V okolí kina pak přibylo malé parkoviště, vydlážděno bylo menší náměstí před kinem, kde jsou nyní relaxační zóny s lavičkami, nová zeleň i veřejné osvětlení.
Zdroj foto a další fotografie: Facebook /Karviná  - město, kde to žije

Doplněno Stavbaweb:
Projekt obnovy okolí kina Centrum v Karviné najdete na stránkách autorů OSA PROJEKT zde.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz