Rekonstrukce kulturního domu v Milovicích

Rekonstrukce kulturního domu v Milovicích

5. května, 289 24 Milovice

(10. 3. 2020) Stavba vznikla jako kulturní dům pro sovětské důstojníky, po opravě zde má být velký sál pro 450 lidí, taneční sál, divadlo, restaurace a muzeum historie Milovic

   
 
 
 
 

Rekonstrukce kulturního domu v Milovicích

(ČTK) - Milovice na Nymbursku opravují kulturní dům. Práce zkomplikuje a prodraží neplánovaná výměna vazníků střechy, zakázka za zhruba 130 milionů korun se kvůli tomu o další až desítky milionů podraží, řekl ČTK starosta Lukáš Pilc (ODS).

Kulturní dům je součástí budovy, ve které je radnice. Stavba vznikla jako kulturní dům pro sovětské důstojníky, kteří s celými rodinami v Milovicích žili.

Na přelomu roku 2018 a 2019 začala kompletní rekonstrukce. Po opravě zde má být velký sál pro 450 lidí, taneční sál, divadlo, restaurace a muzeum historie Milovic, na jeho tvorbě město podle Pilce spolupracuje s Vojenským historickým ústavem.

Během stavby vyšlo najevo, že bude nutné vyměnit vazníky střechy. Podle starosty není jiná možnost, než rozebrat celou střechu. "Statik řekl, že se musí vazníky vyměnit. Firma to teď počítá a volí technologický postup," řekl Pilc. Následně se musí sejít zastupitelé, aby navýšení ceny schválili. Město si chce také nechat zpracovat znalecký posudek, zda cena určená stavební firmou odpovídá realitě.

"Stavba už běží, takže za mě je lepší ji nezastavovat a dodělat to. Je to v samotném centru města, Milovice budou moci kulturně žít," řekl starosta. Za objevené problémy podle něj nemůže současné ani bývalé vedení města, ale ani projektant. "Padaly mosty, střechy, přijala se řada opatření," řekl Pilc.

Většinu nákladů zaplatí město ze svého rozpočtu. Radnice získala pouze dotaci na zateplení budovy, která činí 12 milionů korun. Přesný termín dokončení stavby bude závislý na výměně špatných vazníků.

Doplněno Stavbaweb:
Generální projektant: HEXAPLAN INTERNATIONAL
Statika: A + Z PROJEKT TEAM

Hlavní část budovy, která sousedí s milovickou radnicí, je z větší části už poměrně dlouho mimo provoz a chybí v ní původní vytápění. Zbývající části stavby měly v pronájmu základní umělecká škola a rodinné centrum. Budova je aktraktivní především tím, že se v ní nachází největší mozaika v Evropě. 
Bývalý Dům důstojníků postavila Československá armáda v sedmdesátých letech minulého století, následně byl předán jako dar sovětské posádce. 

Fotografie kulturního domu před rekonstrukcí najdete na stránkách Facebook / Město Milovice (foto Lucijeena Photography)
NPÚ: Kulturní dům – dům sovětských důstojníkůZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz