Rekonstrukce městské vily

Rekonstrukce městské vily

Brno

(29. 5. 2020) Archfactory

   
 
 
 
 

Rekonstrukce městské vily

Městská vila byla již z exteriéru zrekonstruovaná, pro rodinu s pěti dětmi však interiér vyžadoval razantní změny v dispozici.
Dům má celkem čtyři patra, suterén slouží jako technické podlaží s garáží. V přízemí, které navazuje na zahradu, jsme vytvořili volný prostor, do kterého jsme umístili obytnou kuchyni, jídelnu a společenskou zónu. Ta plynule navazuje na terasu, kde jsme díky hliníkové pergole s natáčecími lamelami vytvořili další venkovní obývák. Díky skleněnému posuvnému systému a screenovým roletám lze terasu využívat celoročně.
V druhém patře jsou pokoj pro dvě děti a ložnice se zázemím. V dětském pokoji, který má vyšší světlou výšku, jsme vytvořili spaní v patře. Mohlo tak vzniknout vestavné sezení, kde si každé dítě může hrát, relaxovat nebo pozvat kamaráda na přespání. Ložnice je od domovního schodiště oddělena šatnou, z které se také vchází do koupelny. Je tak zvukově odstíněna a dává pocit soukromí. V nejvyšším patře se nachází dva pokoje, každý z nich má svoji koupelnu.
Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 6. 2020 15:03:20. Re: Rekonstrukce městské vily. Radim Mikš

 
 
 
 

1. 6. 2020 15:03:20. Re: Rekonstrukce městské vily. Radim Mikš

  Vzhledem k tomu, že projekt rekonstrukce exteriérů včetně nástavby, přístavby proskleného vstupu a přístavby garáže pochází od firmy ARCH-AREA, považuji signaturu pod titulní fotografií za zavádějící a nesprávnou.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz