Rekonstrukce městské vily

Rekonstrukce městské vily

Brno

(29. 5. 2020) Archfactory

   
 
 
 
 

Rekonstrukce městské vily

Městská vila byla již z exteriéru zrekonstruovaná, pro rodinu s pěti dětmi však interiér vyžadoval razantní změny v dispozici.
Dům má celkem čtyři patra, suterén slouží jako technické podlaží s garáží. V přízemí, které navazuje na zahradu, jsme vytvořili volný prostor, do kterého jsme umístili obytnou kuchyni, jídelnu a společenskou zónu. Ta plynule navazuje na terasu, kde jsme díky hliníkové pergole s natáčecími lamelami vytvořili další venkovní obývák. Díky skleněnému posuvnému systému a screenovým roletám lze terasu využívat celoročně.
V druhém patře jsou pokoj pro dvě děti a ložnice se zázemím. V dětském pokoji, který má vyšší světlou výšku, jsme vytvořili spaní v patře. Mohlo tak vzniknout vestavné sezení, kde si každé dítě může hrát, relaxovat nebo pozvat kamaráda na přespání. Ložnice je od domovního schodiště oddělena šatnou, z které se také vchází do koupelny. Je tak zvukově odstíněna a dává pocit soukromí. V nejvyšším patře se nachází dva pokoje, každý z nich má svoji koupelnu.
Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 6. 2020 15:03:20. Re: Rekonstrukce městské vily. Radim Mikš

 
 
 
 

1. 6. 2020 15:03:20. Re: Rekonstrukce městské vily. Radim Mikš

  Vzhledem k tomu, že projekt rekonstrukce exteriérů včetně nástavby, přístavby proskleného vstupu a přístavby garáže pochází od firmy ARCH-AREA, považuji signaturu pod titulní fotografií za zavádějící a nesprávnou.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz