Rekonstrukce pivovaru v Břeclavi

Rekonstrukce pivovaru v Břeclavi

(19. 10. 2012) Na počátku letošního roku se majitelem části areálu bývalého pivovaru v Břeclavi stala společnost SMART estate, a.s. Nový vlastník usiluje o proměnu původních chátrajících pivovarských budov ve víceúčelový areál zaměřený na gastronomii, kulturu a podporu regionálních tradic. Součástí tohoto záměru je i připomenutí a v malém rozsahu též obnova tradiční místní výroby piva (vyjádření investora - doplněno Stavbaweb).
Rekonstrukce pivovaru si vyžádá mnohamilionovou investici. V první fázi dojde k opravě hlavní budovy, kde se bude vařit pivo, ve druhé fázi chce společnost opravit i zbytek areálu, který by se otevřel veřejnosti pro různé kulturní akce i exkurze. Hlavní budova by navíc měla získat zpět novobarokní průčelí.
 

 
 
 
 

Rekonstrukce pivovaru v Břeclavi

Na počátku letošního roku se majitelem části areálu bývalého pivovaru v Břeclavi stala společnost SMART estate, a.s. Nový vlastník usiluje o proměnu původních chátrajících pivovarských budov ve víceúčelový areál zaměřený na gastronomii, kulturu a podporu regionálních tradic. Součástí tohoto záměru je i připomenutí a v malém rozsahu též obnova tradiční místní výroby piva (vyjádření investora - doplněno Stavbaweb).
Rekonstrukce pivovaru si vyžádá mnohamilionovou investici. V první fázi dojde k opravě hlavní budovy, kde se bude vařit pivo, ve druhé fázi chce společnost opravit i zbytek areálu, který by se otevřel veřejnosti pro různé kulturní akce i exkurze. Hlavní budova by navíc měla získat zpět novobarokní průčelí.
 

Pivovar v Břeclavi (zdroj: Wikipedie, autor foto Huhulenik)
(ČTK) - Firma Zámecký pivovar Břeclav chce uvařit první várku v opravených prostorech bývalého pivovaru příští rok na jaře. Její zástupci to uvedli na tiskové konferenci v Břeclavi. Město si od nové investice slibuje, že oživí celý zámecký areál, v jehož sousedství pivovar stojí.

Břeclavský pivovar Podlužan byl v provozu do roku 1996. Čtyři roky předtím vyrobil rekordních 225 000 hektolitrů piva. Třetinu svého výstavu pivovar vyvážel na Slovensko. Vaz podniku zlomily zejména vysoké dovozní sazby, které zavedlo Slovensko po rozdělení společného státu. Od roku 1996 pivovar chátrá.
Rekonstrukce pivovaru si vyžádá desítky miliónů korun a bude rozdělena do několika fází. „V první fázi opravíme hlavní budovu pivovaru, v dalším časovém horizontu chceme opravit celý areál a otevřít ho veřejnosti pro různé kulturní akce a exkurze. Součástí by měla být mimo jiné pivovarská restaurace,“ uvedl Jan Svoboda ze společnosti Zámecký pivovar Břeclav. Firma předpokládá, že příští rok vystaví pět až deset tisíc hektolitrů piva s možným navýšením v dalších letech. Výrobní kapacita rekonstruovaného provozu bude až 30 000 hektolitrů ročně.

Firma chce vrátit hlavní pivovarské budově novobarokní průčelí, které měla do roku 1992. „Podobně chceme v budoucnu postupovat i u navazujících objektů ležáckých sklepů a spilky,“ uvedl architekt Libor Foukal.

Pivovar v Břeclavi  (zdroj: pivovarbreclav.eu) Pivovar v Břeclavi  - 1902 (zdroj: pivovarbreclav.eu)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Výroba

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz