Residence Golf Hostivař

Residence Golf Hostivař

Hornoměcholupská, Praha 10

(19. 7. 2018) ateliér ADR

   
 
 
 
 

Residence Golf Hostivař

Rezidence se nachází na pozemcích bývalé měcholupské plynárny, v bezprostřední blízkosti golfového hřiště. 19 rodinných domů různých velikostí a dispozic představuje komorně pojatý rezidenční projekt.
Navrhli jsme soubor rozmanitých rezidenčních budov, který se komplexním urbanistickým i architektonickým řešením vymyká běžné výstavbě tohoto typu. Původně zdevastovaná průmyslová plocha byla v širším měřítku revitalizována do komplexu, kde uspořádání bydlení, zeleně a sportu umožňuje vzájemnou symbiózu. Zahrady rodinných domů přechází plynule do zeleného a zajímavě modelovaného golfového hřiště, které tak zásadním způsobem zkvalitňuje jejich okolí. Prolínání zeleně s bydlením se uplatňuje i v menším měřítku – u samotných domů. Vnitřní prostory jsou otevřené v maximální míře do zeleně, ta naopak “prorůstá” samotnými domy.
Objekty řadových domů, dvojdomů a solitérů jsou pojaty v střídmém geometrickém designu s maximálním důrazem na ideální využití a funkčnost. Domy jsou řešeny v bílých omítkách v kombinaci s omítkou imitující pohledový beton tak, aby vynikla prostorová logika objemů.
Fasády/terasy/podhledy jsou lokálně doplněny dřevem, které je tak propojujícím elementem mezi zahradou a interiérem domu.
Zejména větší domy byly řešeny komplexně včetně interiéru a parteru, kde kromě zeleně s vodními plochami nechybí ani oživení uměleckými objekty.

Plánováním v širším urbanistickém kontextu bylo dosaženo komfortního bydlení v zeleni s dobrou dostupností do centra Prahy. Maximální využití potenciálu lokality s přínosem I pro širší okolí v konečném důsledku zatraktivňuje celou městskou část.
Spolupráce osvíceného investora s dlouhodobou vizí s architektonickou kanceláří schopnou tuto vizi naplnit. Odvaha nevyhýbat se netradičním řešením.

Autorská zpráva
Foto: Iveta Kopicová


Autor: ADR s.r.o. – Petr Kolář, Aleš Lapka; spoluautor Oxana Beresneva, Jana Moravčíková, Josef B. Novotný, Alena Kováčová
Investor: Areál Hostivař a.s.
Hlavní dodavatel: Konstruktiva Konsit a.s.
Zastavěná plocha: 520 m2
Celková užitná plocha: 869 m2
Obestavěný prostor: 2250 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz