Restaurace SOHO

Restaurace SOHO

Banská Bystrica, Slovensko

(26. 11. 2021) Grau Architects, gutgut architects

   
 
 
 
 

Restaurace SOHO

Restaurace se nachází v parteru domu, který byl postaven kolem roku 1530 na starších základech. V minulosti byl několikrát přestavován, poslední úprava byla z roku 1859, kdy vzniklo další patro a celé průčelí získalo novou fasádu. Interiéry byly poznamenané sádrokartonovými příčkami, které změnily původní dispozice. Naším záměrem bylo vrátit prostoru původní charakter i funkci. Kvality domu jsme zvýraznili a dotvořili novými detaily. Design má monochromatickou barevnost, abychom zvýraznili estetiku barevných asijských jídel.


Interiér jsme rozdělili na dva celky: světlou část restaurace a tmavou s kuchyní a toaletami. Restaurace má uprostřed bar a zázemí, které jsme ukryli do černého boxu se skladem a schodištěm, které vede do suterénu. Vznikl tak kontrast vůči barovému pultu s černobílého terazza. Na stropě jsme ponechali strukturu původních vrstev nátěrů, stěny sjednotili omítkou v kontextuální barevnosti. Mobiliář je jednoduchý, vyrobená z černé bukové překližky.
 
Nový výklad byl inspirovaný původním výkladcem včetně členění. Abychom interiér prosvětlili, je celý skleněný. Dva velké lustry definují dvě centra provozu. Doplňují je nástěnná svítidla a bodová světla u stolů.

Autorská zpráva
Foto: Matej Hakár


Autoři: Grau Architects, gutgut architects – Štefan Plakovič, Lukáš Kordík, Andrej Olah, Filip Marčák, Alan Prekop, Jana Filípková, Matej Kurajda
Podlahová plocha: 258 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

 
 
 
 
48.7362770
19.1461917
Restaurace SOHO

Restaurace SOHO
Banská Bystrica, Slovensko

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz