Rezidence Červený Dvůr

Rezidence Červený Dvůr

ulice K Červenému dvoru a Pod Třebešínem, Praha 10

(29. 9. 2017) MS architekti 

   
 
 
 
 

Rezidence Červený Dvůr

Dům s patnácti byty bude mít pět nadzemních a jedno podzemní podlaží. Realizovat se bude v blízkosti křižovatky ulic K Červenému dvoru a Pod Třebešínem nedaleko Malešic. Projekt je těsně před zahájením výstavby.
Architektonické řešení je soudobé a odpovídá navrhované funkci – přitom současně reaguje na podmínky území a respektuje jeho charakter i poměry na předmětném pozemku. Také hmotové uspořádání objektu odpovídá jak funkci, tak atmosféře lokality a možnostem pozemku. Urbanistické a architektonické řešení domu se nesnaží o prvoplánové uplatnění, respektuje genia loci a svou architekturou nevybočuje z místních zvyklostí a podmínek a využívá místní obvyklé prvky.  

Objekt je podle stávajících zvyklostí tvořen třemi typickými podlažími a dvakrát ustoupenými 4. a 5. podlažím. Jeho výškové uspořádání respektuje odstupy od okolních objektů. V pohledech se uplatňuje rozdělení do dvou horizontálních pásů. Spodní základna objektu navazuje na sousedící obytné domy, používá jednoduché pohledové nebo fasádní formy, čisté geometrické členění se světlým až bílým odstínem omítané fasády. Horní ustoupená patra odpovídají střešní krajině. Ustoupení pater se opakuje, respektive znásobuje v posledním podlaží. Odstín v této výšce fasád je záměrně tmavší, v červenohnědém vybarvení. Kompaktní tvarování a hladké plochy fasád dodávají objektu tradiční tektoniku, typickou pro vilové domy.

Autorská zpráva

Autoři: MS architekti – Pavel Hřebecký, Veronika Opletalová, Tomáš Filgas, Alexandr Verner, Martin Studnička)
Zastavěná plocha: 542 m2
Užitná plocha: 1535 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

31. 3. 2023 18:50:36

Re: Re: Re: Novela stavebního zákona nenaplnila svůj možný poten...

Vy si vážně myslíte, že politici nemluví o tom, jak fungují místní municipaity proto, že jsou slepí? To snad ne. Vždyť jsou to titíž lidé. Proč myslíte, že ustoupili tlaku obcí na ponechání obecných stavebních úřadů pod kuratelou samosprávy? Prý že by k nim měli lidi dál - ale ty úřady tam přece měly zůstat jako pobočky. Jenže politici v parlamentu přece nemohou říct politikům z obcí, že jejich jediný argument pro zrušení centrálního úřadu je lež. Ó pardon, zapomněla jsem na druhý: obce by ztratily vliv. Ale na co vlastně, když tak vehementně tvrdí, že do výkonu státní správy nezasahují. Místo toho by přece stačilo přidat jednoduchou větu, že obec je na svém území vždy dotčeným orgánem. A mohla by si třeba jako dotčený orgán hlídat soulad s územním plánem, který si sama schválila. To by bylo krásné - hned by se snížil počet úředníků státní správy :-) Jinak souhlasím, že za tabulkový plat se na úřad odborníci shánějí těžko. A pak se ještě musí rozloučit s kreativitou, kterou by stavebníci tak chtěli, protože úředník prostě smí jen to, co má v zákoně. A co si budeme povídat, ten je každou novelou horší a horší. Bylo by to krásné, kdyby už ministerstva přestala vymýšlet další a další úkoly, zákazy a příkazy, hlídání tohohle a támhletoho, a místo toho začala likvidovat nepotřebné předpisy. Bez toho přece nikdy nemůže dojít k tolik slibovanému snížení byrokracie.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz