Rodinný dům 58 sekund

Rodinný dům 58 sekund

(26. 3. 2020) Josep Sebastian Haumer a Jochen Kreuter

   
 
 
 
 

Rodinný dům 58 sekund

Dům má název 58 sekund – podle statistických údajů prý totiž za tuto dobu vyroste v rakouských lesích dřevo potřebné k jeho stavbě. A kromě toho vzniká jako další produkt kyslík, který by pro jednomu člověku vystačil na sto let.
Základní myšlenkou návrhu bylo téma low-tech.  Rozhodli jsme se vyhnout drahým a komplikovaným řešením, naopak využít jednoduché principy fungování stavby včetně její výroby a údržby.
Koncept půdorysu je flexibilní, důraz jsme kladli na pohledové osy v interiérech a výhledy ven.

Dřevostavba byla realizovaná tak, jako by přečnívala přes opěrnou betonovou zeď, podobně jako skalní převis. Toto řešení odkazuje k majitelům domu, kteří patří mezi elity lezecké scény v Rakousku.

Autorská správa
Foto: Bernhard Fiedler
Zdroj: admagazin.sk, Salón drevostavieb 2020


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz