Rodinný dům Boněcko

Rodinný dům Boněcko

(4. 12. 2017) Pavel Chládek

   
 
 
 
 

Rodinný dům Boněcko

Protáhlá parcela na rozhraní zahrádkářské kolonie a původní zástavby rodinnými domy se svažuje k severozápadu a nabízí výhled na protější zalesněný horizont a východní okraj města. Osazení domu využívá přirozený průběh terénu a rozděluje jeho provoz do tří samostatných celků.

Vstupní část domu tvoří souvislá dlážděná plocha, na kterou navazuje garáž se vstupní halou, odkud je přístupná pracovna v severozápadním rohu objektu. Horní obytné podlaží je dostupné po schodišti zabírající úzký střední trakt domu. Obývací pokoj bezprostředně navazuje na schodiště, otevřen je na západ a nabízí panoramatický výhled a výstup na terasu směrem do zahrady. Podél jižní stěny je kuchyň s jídelnou otevřená na východ. Dětské pokoje, koupelna a ložnice rodičů jsou situovány v severním traktu, přístupné chodbou z obývacího pokoje.
Autorská zpráva

Místo: Boněcko, Zlín
Generální projektant: chládek architekti
Autor: Pavel Chládek
Dodavatel: Sanace Zlín
Plocha pozemku: 798 m2
Zastavěná plocha: 149 m2
Užitná plocha: 167 m2
Obestavěný prostor: 710 m3
Projekt: 2009
Realizace: 2010–2011
Foto: Pagáč Photoproduction


Publikováno v časopise Stavba č. 2/2017, str. 26–27

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2011

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz