Rodinný dům Řepov

Rodinný dům Řepov

Řepov, Středočeský kraj

(11. 10. 2021) Robert Hofman

   
 
 
 
 

Rodinný dům Řepov

Stavba se nachází přibližně na stejné ploše původního zbouraného domu. Umístěním na pozemku dům respektuje charakter okolní zástavby. Součástí domu je dvougaráž s ateliérem a propojovací část s bazénem. Hlavní obytná část, obdobně jako garážová část je zastřešena sedlovou střechou, propojovací část má střechu plochou. Hlavní prostor domu tvoří obytná hala, kde se nachází jídelna, kuchyně, vstup do bazénu, do obývacího pokoje; podél hmoty dvou nad sebou postavených koupelen se točí schodiště do 2. NP. Dvě podlaží jsou tak propojena, nad vysokým prostorem s jídelním stolem je velké ateliérové okno. Prostor bazénu tvoří propojení mezi cihlovou částí garáže a ateliéru s obytnou halou. Podél bazénu je kryté zápraží k hlavnímu vstupu. Hala, bazén a ateliér je propojen také vizuálně přes vnitřní okna. Ve 2. NP se nacházejí tři ložnice, koupelna a půda určená pro skladování. Hlavní ložnice má vlastní koupelnovou část a navazující vstup na zelenou střechu nad bazénem. V 1. PP je sklep pro skladování ovoce z vlastní zahrady a pro technologii bazénu.
Obvodové zdivo je opatřeno hladkou omítkou světle šedé barvy, hliníková okna jsou v antracitové barvě, falcovaná střešní krytina je z přírodního titanzikového plechu. Dům byl navržen tak, aby byly zachovány hodnoty okolní zástavby a aby poskytoval dobré využití pozemku stejně jako původní stavba. Respektuje a zachovává zahradu a nádvoří včetně stromů.
Svislé nosné konstrukce tvoří stěny vyzdívané z keramických bloků, doplněné ocelovými sloupy. Stěny suterénu tvoří podporu pro železobetonové konstrukce bazénu. Stropní desky nad jsou ze železobetonu. Ve střední části objektu (nad bazénem) strop tvoří střechu. Ve východní části objektu je hambalkový krov, v západní části krov tvoří krokevní soustava. Konstrukce bazénu je provedena jako železobetonová vana. Stěny i základová deska jsou provedeny z vodostavebního betonu. Vytápění zajišťuje tepelné čerpadlo vzduch-vzduch, jako záložní zdroj slouží plynový kotel. Vnitřní prostředí bazénu upravuje vzduchotechnika se strojovnou v 1. PP. Úprava vody pro bazén zajišťuje chlorová technologie.


Autorská zpráva
Foto: Tomáš Rasl

Autorkou designu interiérového vybavení (například zábradlí, výběr dlažeb a obkladů) je majitelka domu paní Pavla Petrová.
Zastavěná plocha: 310 m2

Obestavěný prostor: nadzemní:1745 m3; podzemní 56 m3; celkem 1801 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.4023367
14.9570033
Rodinný dům Řepov

Rodinný dům Řepov
Řepov, Středočeský kraj

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz