Rodinný dům Klokočná

Rodinný dům Klokočná

Klokočná

(24. 9. 2020) RD Rýmařov s.r.o.

   
 
 
 
 

Rodinný dům Klokočná

Návrh reaguje na okolní krajinu a přilehlou komunikaci – dům je umístěn při jižní hranici pozemku, otevírá se do zahrady k severu. V letních měsících jsou tepelné zisky ze slunečního záření eliminovány přesahy střechy.
Objekt má jedno nadzemní podlaží a půdní prostor. Dispozice sestává z haly a prostorné chodby, z obývací místnosti s kuchyní a pracovny, dvou pokojů, ložnice s šatnou a technické místnosti. Materiály byly zvoleny tak, aby stavba harmonicky zapadla do okolní krajiny. K tomu přispívá zejména fasáda s obkladem ze sibiřského modřínu. Střecha je sedlová s plechovou střešní krytinou.
Dům je založen na betonových základových pasech a patkách, nosné stěny tvoří lepené masivní dřevěné panely Novatop Solid tl. 84 mm. Svislé spoje konstrukce byly opatřeny PU lepidlem, z exteriéru páskou Air StopFlex, aby se zajistila dostatečná vzduchotěsnost konstrukce. Konstrukce se spojovala vruty pro dřevostavby s hlavou WT. Střecha byla realizována ze sbíjených vazníků.
Pro větrání s rekuperací tepla slouží jednotka ATREA DUPLEX 580 ECV5, dům je vytápěn pomocí elektrických topných kabelů Fenix a přímotopů.
Autorská zpráva

 

Autor projektu: RD Rýmařov s.r.o.
Realizátor stavby: 3AE s.r.o.
Zastavěná plocha: 270 m2
Užitná plocha: 238,4 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

25. 9. 2020 10:44:28. Re: Rodinný dům Klokočná. JK

25. 9. 2020 17:22:40. Re: Rodinný dům Klokočná. ing.Karel Menšík

26. 9. 2020 19:19:47. Re: Rodinný dům Klokočná. Lubomír Tichý

 
 
 
 

25. 9. 2020 10:44:28. Re: Rodinný dům Klokočná. JK

  Tento dům jako jednoduché přístřeší vyzařuje domovem , což o mnohých soudobých realizacích RD s betonovým příběhem nelze říci.....

25. 9. 2020 17:22:40. Re: Rodinný dům Klokočná. ing.Karel Menšík

  Ne moc nápadný, ale o to snad příjemnější prostor k bydlení. Kdo byl projektantem a kdo realizátorem, a cena díla? je to možné zveřejnit, možná jsem se přehlédl. Každopádně gratuluji. Poznámka na okraj, možná by se mohli potenciální stavebníci inspirovat a využít současný přebytek smrkového řeziva na trhu...Zdraví k.m.

26. 9. 2020 19:19:47. Re: Rodinný dům Klokočná. Lubomír Tichý

  Dobrý den, jaký typ krbových kámen a hlavně komína byl použit? Děkuji

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz