Rodinný dům s betonovou zdí

Rodinný dům s betonovou zdí

(1. 6. 2017) Václav Zahradníček / studio Prodesi

   
 
 
 
 

Rodinný dům s betonovou zdí

Rodinný dům leží na kraji obce na parcele o velikosti 4000 m2 se vzrostlými stromy. V sousedství je rozptýlená zástavba rodinných i rekreačních objektů.
Inspirace pro návrh vycházela ze starých zemanských tvrzí, betonová zeď evokuje pocit hradby. Před ní je technické zázemí objektu, které má evokovat podhradí. Obytná část je uvnitř a má tedy dokonalé soukromí. Nejedná se o čistou dřevostavbu, je to kombinace betonové stavby s dřevostavbou. Fasáda je obložena modřínovými prkny kladenými vodorovně s přiznanou spárou.
Zajímavé bylo fázování stavby: nejdříve se postavilo komínové těleso, pak dřevostavba (obytná část), poté betonová stěna a na závěr technické zázemí.
Hlavní hmota domu má tvar písmene L. Nad jednopodlažní vstupní částí je plochá střecha, obě ramena domu mají zvýšené galerie a pultové střechy směřující do zahrady.
Ložnicová část je otevřena do klidného dvora se zelení, hlavní obytný prostor přes terasu navazuje na zahradu a cestami je propojen se zadní částí pozemku se zahradním domkem, resp. altánem. Za vstupem do domu se nachází technické zázemí s hlavní koupelnou a halou.
Z haly vstupujeme do ložnicové části, na terasu nebo do hlavního obytného prostoru, který je směrem do zahrady prosklený. Částečně je předělen galerií s hernou a pracovnou. Dětské pokoje v ložnicové části mají malá mezipatra s galerií. Dům je dispozičně připraven na rozšíření v další fázi stavby.

Autorská zpráva
Foto: Martin Zeman


Autor: Ing. arch. Václav Zahradníček; spolupráce Ing. arch. Michal Kotlas
Projektant: Jan Švarc
Užitná plocha: 198 m2
Nosná konstrukce: masivní dřevěné panely CLT
Pultová střecha: Bramac – Tegalit
Vytápění: rekuperace, přímotopy, podlahový konvertor v obýváku

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 6. 2017 15:57:21. Re: Rodinný dům s betonovou zdí. Věra
6. 6. 2017 14:04:08. Re: Re: Rodinný dům s betonovou zdí. Prodesi

6. 6. 2017 19:11:06. Re: Rodinný dům s betonovou zdí. Simona

 
 
 
 

1. 6. 2017 15:57:21. Re: Rodinný dům s betonovou zdí. Věra

  Dřevostavba s plastovými okny. To mi hlava nebere.

6. 6. 2017 14:04:08. Re: Re: Rodinný dům s betonovou zdí. Prodesi

  Dobrý den,
ano, probarvená platová okna v tomto případě nejlépe odpovídala požadavkům investora a architektonickému záměru.
Mějte se hezky,
Prodesi6. 6. 2017 19:11:06. Re: Rodinný dům s betonovou zdí. Simona

  Kolik vyšel rozpočet v přepočtu na m3 obestavěného prostoru?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz