Rodinný dům u Prahy

Rodinný dům u Prahy

(11. 11. 2022) GEBAS atelier architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům u Prahy

Majitelé si vybrali typový rodinný dům La Paz v nové zástavbě nedaleko Prahy. Dvoupodlažní dům s dispozicí 5+kk si majitelé upravili přidáním nebo naopak ubouráním některých příček. Dům patří manželům, kteří již mají děti odrostlé a užívají si vnoučat. Bydleli v centru Prahy, ale cítili, že potřebují změnu, a toužili po domě se zahradou. Majitel domu si také přál krytý bazén, který by mohla hojně využívat i vnoučata.

Při vstupu do domu se nacházíme v menší chodbě, ze které se dostaneme do technické místnosti. Zde je pračka se sušičkou a kotlem na ohřev vody. Rovněž jsou zde úložné prostory. Z technické místnosti se dá také vejít do garáže, což je velká výhoda, neboť v případě nepříznivého počasí nemusíte procházet na cestě do domu venkovním prostorem. Garáží se dá projít i na zahradu.

Dále se z chodby dostaneme do pracovny, kde má majitel domu umístěnou velkou knihovnu, pracovní stůl a rohový gauč. Ve spodním patře se také nachází koupelna se sprchovým koutem. Další místnost, do které lze vejít z chodby, je obývací pokoj spojený s kuchyní. Jedná se o velice prosvětlený prostor, neboť je zde přes celou jednu zeď velké okno. Celý obývací prostor včetně kuchyně je laděn do světlých odstínů s šedými doplňky.

Kuchyň je ve tvaru písmene U a je zhotovena v bílé barvě ve vysokém lesku. V místnosti jsou krbová kamna. Celý dům je vytápěn podlahovým topením a rovněž i klimatizací, která je umístěna jak v obývacím pokoji, tak i v dalších místnostech domu. Okna jsou opatřena venkovními žaluziemi. 

Ve druhém patře se nachází tři místnosti: ložnice a dva hostinské pokoje. V ložnici je pro pohodlí umístěna veliká šatna. Ve druhém patře se též nachází další, větší koupelna, kde mají manželé umístěnou jak vanu, tak i sprchový kout. Vše je laděno do odstínů hnědé barvy.

Na zahradu se vstupuje z obývacího pokoje přes terasu, která je krytá. Pergola má kovovou konstrukci s bočním stíněním, které se při špatném počasí dá automaticky stáhnout. Prostor je tedy z boční strany chráněn před deštěm a majitelé mohou terasu využívat i při špatném počasí. Zahrada je složena z užitkové i okrasné části a je místem pro relaxaci a odpočinek.  


Technické údaje:
Objekt je založen na pasech zakončených ztraceným bedněním. Pro realizaci stavby objektu je zvolena technologie výstavby zděné stavby pomocí zdiva ECOTON. Svislé obvodové nosné stěny jsou tvořeny broušenými bloky ISO-MAXI 36,5 o pevnosti P15. Vnitřní nosné zdivo je z broušených cihel Ecoton ISO-PRO 30,0 o P8, Ecoton 24,0 o P15 a vnitřní příčky z broušených příčkovek Ecoton 17,5 o P15 a Ecoton 11,5 o P10. Zdivo je zděno na maltu pro tenké spáry do 1 mm.

Stropní konstrukce je tvořena stropními panely. Dům je zastřešen plochou pultovou střechou o sklonu 2 % se střešní hydroizolační fólií.

Autorská zpráva, redakčně upraveno
Foto: Hana Hrdinová

Architekt:  Ing. arch. Miroslav Gebas
Navrženo: rok 2017
Realizace: 2018/2019
Dispozice: 5+kk
Plocha pozemku: 641 m2
Užitná plocha: 179,13 m2
Podlahová plocha: 179,13 m2 
Obytná plocha: 91,42 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

12. 11. 2022 02:03:40. Re: Rodinný dům u Prahy. Dr. Lusciniol

 
 
 
 

12. 11. 2022 02:03:40. Re: Rodinný dům u Prahy. Dr. Lusciniol

  Jelikoz typovy rodinny dum LaPaz je mi zcela neznamy (v Bolivii jsem nekdy nebyl) tak mi zde velmi citelne chybi pudorysy a polohovy plan mista, abych si plne overil jeho vlastnosti. Upoutal mne jeho pohled zvenku,svou az strohosti. Pripomina mi hrichy meho prostopasneho mladi, kdy jsem si take myslel (spolu s Mies van der Rohe) ze mene je vice.
Zde si to ale stavebnici zase tolik nemysleli, kdyz v provedeni vnejsek trochu "nacancali".

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz