Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou

Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou

Chlumec nad Cidlinou

(11. 1. 2018) ZETTE ateliér

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou

Zadání: Stavba rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu
Architektura: Dům stojí v Chlumci nad Cidlinou, městě, které je známé selskými bouřemi z konce 18. století, povstáním sedláků. Ačkoli nebyly ozbrojené půtky úspěšné, v podstatě vyústily ke zrušení nevolnictví. Investor se jmenuje Sedlák a já od začátku pracoval s propojením tématu rodinného domu a motivu typického selského stavení, statku pro sedláka a historickým odkazem.
Parcela je situována na vyvýšenině proti zámku Karlova Koruna. To je samo o sobě nepřehlédnutelnou inspirací. Ke stavbě zámku přizval hrabě František Ferdinand Kinský vynikající umělce své doby, českého architekta italského původu Jana Blažeje Santiniho-Aichela a pražského stavitele Františka Maximiliána Kaňku. Vznikl tak barokní skvost s centrální kompozicí a ideálním umístěním do krajiny. Zámek se pro mě stal hlavním motivem výhledu z obytného prostoru a zrcadlí se i ve finálním návrhu domu. Svým způsobem je dům parafrází na protější zámek, korunou i rozkvetlým květem s důrazem na zachování rázu selského stavení.
Autorská zpráva
Foto: Zdenek Balík, Robin Rezek


Autor: ZETTE ateliér s.r.o. – Zdenek Balík
Zastavěná plocha: 197 m2 
Užitná plocha: 164 m2  

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

 
 
 
 
50.1544063
15.4602634
Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou

Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou
Chlumec nad Cidlinou

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 1. 2018 11:19:50. Re: Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou. Jitka

 
 
 
 

16. 1. 2018 11:19:50. Re: Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou. Jitka

  Na jednu stranu zateplujeme domy, abychom ušetřili na topení, a na druhou stranu otvíráme místnosti až do krovu. Dává vám to smysl?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz