Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou

Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou

Chlumec nad Cidlinou

(11. 1. 2018) ZETTE ateliér

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou

Zadání: Stavba rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu
Architektura: Dům stojí v Chlumci nad Cidlinou, městě, které je známé selskými bouřemi z konce 18. století, povstáním sedláků. Ačkoli nebyly ozbrojené půtky úspěšné, v podstatě vyústily ke zrušení nevolnictví. Investor se jmenuje Sedlák a já od začátku pracoval s propojením tématu rodinného domu a motivu typického selského stavení, statku pro sedláka a historickým odkazem.
Parcela je situována na vyvýšenině proti zámku Karlova Koruna. To je samo o sobě nepřehlédnutelnou inspirací. Ke stavbě zámku přizval hrabě František Ferdinand Kinský vynikající umělce své doby, českého architekta italského původu Jana Blažeje Santiniho-Aichela a pražského stavitele Františka Maximiliána Kaňku. Vznikl tak barokní skvost s centrální kompozicí a ideálním umístěním do krajiny. Zámek se pro mě stal hlavním motivem výhledu z obytného prostoru a zrcadlí se i ve finálním návrhu domu. Svým způsobem je dům parafrází na protější zámek, korunou i rozkvetlým květem s důrazem na zachování rázu selského stavení.
Autorská zpráva
Foto: Zdenek Balík, Robin Rezek


Autor: ZETTE ateliér s.r.o. – Zdenek Balík
Zastavěná plocha: 197 m2 
Užitná plocha: 164 m2  

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

 
 
 
 
50.1544063
15.4602634
Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou

Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou
Chlumec nad Cidlinou

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 1. 2018 11:19:50. Re: Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou. Jitka

 
 
 
 

16. 1. 2018 11:19:50. Re: Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou. Jitka

  Na jednu stranu zateplujeme domy, abychom ušetřili na topení, a na druhou stranu otvíráme místnosti až do krovu. Dává vám to smysl?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz