Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou

Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou

Chlumec nad Cidlinou

(11. 1. 2018) ZETTE ateliér

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou

Zadání: Stavba rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu
Architektura: Dům stojí v Chlumci nad Cidlinou, městě, které je známé selskými bouřemi z konce 18. století, povstáním sedláků. Ačkoli nebyly ozbrojené půtky úspěšné, v podstatě vyústily ke zrušení nevolnictví. Investor se jmenuje Sedlák a já od začátku pracoval s propojením tématu rodinného domu a motivu typického selského stavení, statku pro sedláka a historickým odkazem.
Parcela je situována na vyvýšenině proti zámku Karlova Koruna. To je samo o sobě nepřehlédnutelnou inspirací. Ke stavbě zámku přizval hrabě František Ferdinand Kinský vynikající umělce své doby, českého architekta italského původu Jana Blažeje Santiniho-Aichela a pražského stavitele Františka Maximiliána Kaňku. Vznikl tak barokní skvost s centrální kompozicí a ideálním umístěním do krajiny. Zámek se pro mě stal hlavním motivem výhledu z obytného prostoru a zrcadlí se i ve finálním návrhu domu. Svým způsobem je dům parafrází na protější zámek, korunou i rozkvetlým květem s důrazem na zachování rázu selského stavení.
Autorská zpráva
Foto: Zdenek Balík, Robin Rezek


Autor: ZETTE ateliér s.r.o. – Zdenek Balík
Zastavěná plocha: 197 m2 
Užitná plocha: 164 m2  

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

 
 
 
 
50.1544063
15.4602634
Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou

Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou
Chlumec nad Cidlinou

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 1. 2018 11:19:50. Re: Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou. Jitka

 
 
 
 

16. 1. 2018 11:19:50. Re: Rodinný dům v Chlumci nad Cidlinou. Jitka

  Na jednu stranu zateplujeme domy, abychom ušetřili na topení, a na druhou stranu otvíráme místnosti až do krovu. Dává vám to smysl?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz