Rodinný dům v černobílém designu

Rodinný dům v černobílém designu

Praha - Dubeč

(25. 6. 2019) Master Design

   
 
 
 
 

Rodinný dům v černobílém designu

Zadáním bylo vytvořit střídmý dům bez výstřelků, který maximálně využije daný prostor.
Projekt odpovídá tvaru pozemku, situování příjezdové cesty a proporcím zahrady. Výsledná realizace je vlastně zrcadlovým odrazem dvou totožných stavebních struktur ve tvaru písmene L. Maximálně jsme tu využili malé šířky pozemku, přičemž jsme značně zasáhli do jeho hloubky. To dává obyvatelům domu nezbytné soukromí. Zmíněné části domu jsou rozděleny na úsek uliční, kde se skrývá mimo jiné i parkovací část, a úsek zabíhající do zahrady, kde se nachází převážně část obytná. Fasáda uliční části má bílou barvu, zatímco do zahrady má dům cihličkové provedení.
Dům je strukturován na tři provozní části. První z nich je část parkovací s předsíní a technickou místností. Druhou, prostřední  část tvoří spojovací chodba a pracovna. Obytná, zahradní část obsahujedenní zónu, pokoj pro hosty a koupelnu.
Druhé podlaží kopíruje, co se týče sekcí, přízemní patro. Nacházejí se zde dětské pokoje a ložnice s šatnou a vlastní koupelnou.

Autorská zpráva

Autor: Master Design s.r.o. – Martin Náhlovský, Michal Janáč, Jan Jadrníček
Podlahová plocha: 190 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz