Rodinný dům v Říčanech

Rodinný dům v Říčanech

Říčany

(24. 6. 2020) Ateliér 3AE

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Říčanech

Dům je na pozemku umístěn s ohledem na stávající zástavbu a v návaznosti na přilehlou komunikaci. Otevírá se k jihovýchodu do zahrady, čímž dodává interiérům patřičnou intimitu a umožňuje v zimních měsících využití tepelných zisků ze slunečního záření. V letních měsících tyto zisky eliminuje venkovní zastínění.
V prvním nadzemním podlaží se nachází při severozápadní straně vstup, který výškově navazuje na zpevněnou plochu určenou pro stání automobilů. Dispozice dále sestává ze zádveří, koupelny společně s technickou místností, jídelny, kuchyně, obývacího pokoje a pokoje (pracovny). Přes jídelnu lze pokračovat na terasu. S jídelnou sousedí schodiště do druhého nadzemního podlaží, kde jsou dva pokoje, ložnice a koupelna a samostatné wc. Přístup do těchto místností je ze společné chodby.
Základní hmoty fasád tvoří silikonová pastózní omítka z části dřevěný obklad ze sibiřského modřínu v zelenomodré barvě. Střecha má dvě úrovně: plochá s krytinou z PVC hydroizolačních pásů a vegetační s extenzivní zelení.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz