Rodinný dům v Kostelci

Rodinný dům v Kostelci

Kostelec u Křížků

(12. 9. 2018) NEW HOW architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Kostelci

Dům se nachází na severozápadním okraji obce, v místech, kde se otevírá výhled do krajiny. Příjezdová komunikace se tu mění v úvozovou cestu. Jeho hmota má kompaktní geometrický tvar, který vychází z lichoběžníků – respektuje tak tvar pozemku a zároveň modeluje hmotově nenápadnou stavbu v otevřeném plenéru, která svým zužujícím se čelem i zády klesá k terénu.
Přízemí slouží jako společenská část s otevřeným prostorem tvořeným obývacím pokojem, s kuchyní a jídelnou. Je zde také vstup do domu a technické zázemí. Horní patro tvoří klidovou zónu s pokoji.
V severní části pozemku, vedle parkovacího stání, stojí objekt, kde se nachází pokoj pro hosty a sklad. Na západní straně zahrady je dřevěný altán, propojený s domem.

Obvodové stěny byly postaveny z cihelných tvárnic, stropy jsou železobetonové, konstrukce střechy dřevěná. Vnější plášť domu je ze smrkového dřeva Thermowood, které je napuštěno černým olejem. Nika se vstupem do domu má oranžovou barvu. Interiér domu má světlé odstíny s historickými uměleckými prvky.

Autorská zpráva
Foto: Kateřina Němcová


Autor: NEW HOW architekti – Filip Havliš, David Zámečník

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2012

 
 
 
 
49.9070233
14.5572338
Rodinný dům v Kostelci

Rodinný dům v Kostelci
Kostelec u Křížků

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz