Rodinný dům v Kostelci

Dům se nachází na severozápadním okraji obce, v místech, kde se otevírá výhled do krajiny. Příjezdová komunikace se tu mění v úvozovou cestu. Jeho hmota má kompaktní geometrický tvar, který vychází z lichoběžníků – respektuje tak tvar pozemku a zároveň modeluje hmotově nenápadnou stavbu v otevřeném plenéru, která svým zužujícím se čelem i zády klesá k terénu.
Přízemí slouží jako společenská část s otevřeným prostorem tvořeným obývacím pokojem, s kuchyní a jídelnou. Je zde také vstup do domu a technické zázemí. Horní patro tvoří klidovou zónu s pokoji.
V severní části pozemku, vedle parkovacího stání, stojí objekt, kde se nachází pokoj pro hosty a sklad. Na západní straně zahrady je dřevěný altán, propojený s domem.

Obvodové stěny byly postaveny z cihelných tvárnic, stropy jsou železobetonové, konstrukce střechy dřevěná. Vnější plášť domu je ze smrkového dřeva Thermowood, které je napuštěno černým olejem. Nika se vstupem do domu má oranžovou barvu. Interiér domu má světlé odstíny s historickými uměleckými prvky.

Autorská zpráva
Foto: Kateřina Němcová


Autor: NEW HOW architekti – Filip Havliš, David Zámečník

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*