Rodinný dům v Letkově u Plzně

Rodinný dům v Letkově u Plzně

Letkov u Plzně

(3. 4. 2018) Vojtěch Hajný, Michala Malánová

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Letkově u Plzně

Dům leží v místě, které splňuje představy investora o jeho bydlení – klid a zároveň město na dosah. Lokalita, kde rodinný dům stojí, byla koupena developerem s cílem vytvořit urbanisticky i architektonicky ucelenou oblast. Tato skutečnost do návrhu přinesla spoustu pro i proti: například už byly dány přísné regulativy jako uliční čára, výška hřebene, sklon a tvar střechy, zastavěnost a také podlažnost. Investorovu i naši představu bylo tedy nutno se všemi podmínkami i dalšími vlivy protnout a zkusit najít určitou svobodu.
Dům je navržen pro čtyřčlennou rodinu s dětmi. Jde o samostatný nepodsklepený dvoupodlažní objekt, pozemek je ze severu a východu obklopen komunikací. Půdorysně se jedná o obdélník se sedlovou střechou. V rámci hlavního objektu je současně i garáž pro jeden automobil s pracovním koutem.
V přízemí byla jako hlavní prostor vytvořena kuchyně s jídelnou a varným ostrůvkem, což byl hlavní požadavek klienta na jeho upřednostnění před obývacím pokojem. Výhled do zahrady s bazénem je z jídelny i obývacího prostoru, který je prodloužen o krytou část venkovní terasy, skrytou pod vykonzolovanou částí ložnice rodičů. V horním patře se nachází ložnice s koupelnami, přístupné z prosvětlené galerie.

Konstrukčně se jedná o zděnou stavbu s monolitickými stropy, střešní krytina je betonová skládaná, okna hliníková. Fasáda je kombinací bílé omítky a svislého rastru obkladu modřínem, který kryje vjezd do garáže.

Autorská zpráva
Foto: Jiří Ernest

 

Autor: Nestudio v.s.a – Ing. arch. Vojtěch Hajný; LINK studio s.r.o. – Ing. arch. Michala Malánová
Generální projektant: Nestudio v.s.a
Dodavatel: MB Stavitelství s.r.o.
Plocha pozemku: 1140 m2
Zastavěná plocha: 160 m2
Užitná plocha: 180 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz