Rodinný dům v Letkově u Plzně

Rodinný dům v Letkově u Plzně

Letkov u Plzně

(3. 4. 2018) Vojtěch Hajný, Michala Malánová

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Letkově u Plzně

Dům leží v místě, které splňuje představy investora o jeho bydlení – klid a zároveň město na dosah. Lokalita, kde rodinný dům stojí, byla koupena developerem s cílem vytvořit urbanisticky i architektonicky ucelenou oblast. Tato skutečnost do návrhu přinesla spoustu pro i proti: například už byly dány přísné regulativy jako uliční čára, výška hřebene, sklon a tvar střechy, zastavěnost a také podlažnost. Investorovu i naši představu bylo tedy nutno se všemi podmínkami i dalšími vlivy protnout a zkusit najít určitou svobodu.
Dům je navržen pro čtyřčlennou rodinu s dětmi. Jde o samostatný nepodsklepený dvoupodlažní objekt, pozemek je ze severu a východu obklopen komunikací. Půdorysně se jedná o obdélník se sedlovou střechou. V rámci hlavního objektu je současně i garáž pro jeden automobil s pracovním koutem.
V přízemí byla jako hlavní prostor vytvořena kuchyně s jídelnou a varným ostrůvkem, což byl hlavní požadavek klienta na jeho upřednostnění před obývacím pokojem. Výhled do zahrady s bazénem je z jídelny i obývacího prostoru, který je prodloužen o krytou část venkovní terasy, skrytou pod vykonzolovanou částí ložnice rodičů. V horním patře se nachází ložnice s koupelnami, přístupné z prosvětlené galerie.

Konstrukčně se jedná o zděnou stavbu s monolitickými stropy, střešní krytina je betonová skládaná, okna hliníková. Fasáda je kombinací bílé omítky a svislého rastru obkladu modřínem, který kryje vjezd do garáže.

Autorská zpráva
Foto: Jiří Ernest

 

Autor: Nestudio v.s.a – Ing. arch. Vojtěch Hajný; LINK studio s.r.o. – Ing. arch. Michala Malánová
Generální projektant: Nestudio v.s.a
Dodavatel: MB Stavitelství s.r.o.
Plocha pozemku: 1140 m2
Zastavěná plocha: 160 m2
Užitná plocha: 180 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz