Rodinný dům v Plzeňském kraji

Rodinný dům v Plzeňském kraji

(17. 3. 2022) Ateliér de.fakto

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Plzeňském kraji

Celkový koncept domu je založený na maximálním využití venkovních prostor, které jsou propojeny s interiérem a vytváří tak příjemnou a vzdušnou dispozici domu, který je jednoduchý svým materiálovým ztvárněním, avšak dynamický svým tvaroslovím. Hlavní ideou bylo spojení dvou na sobě posazených hmot, které svým uspořádáním zajišťují splnění zadaných kritérií.

Rodinný dům jsme navrhovali s ohledem na využití potenciálu pozemku a splnění zadání investora. Dům jsme otevřeli směrem k atraktivním výhledům města. Naopak vůči sousedům a průmyslovému areálu jsme jej uzavřeli.

Objekt je tvořen dvěma hmotami, které daly vzniknout velkorysým terasám orientovaným na východ a západ. Celkem dům disponuje čtyřmi venkovními terasami. Vrchní hmota domu svým uspořádáním vytvořila krytý přístup do domu z jedné strany a krytou venkovní terasu ze strany druhé. Dvě terasy dále vznikly na střeše spodní hmoty a jedna terasa na střeše vrchní hmoty.

Návrh zahrady reaguje na okolí a vytváří přirozenou clonu od přiléhající komunikace. Je tvořen kombinací okrasných rostlina a dřevin.

Interiéru, který je zde pojat v minimalistickém duchu a tvarosloví korespondujícím s tektonikou domu, vévodí šedobéžová dlažba prolínající se celým domem a vestavěný nábytek v převládající bílé barvě, kterou akcentuje použití velkoformátové keramiky Calacatta.

Konstrukce domu je tvořena ze zděného systému Porotherm a z monolitických betonových stropů.

Fasádu domu tvoří převážně bílá omítka v kombinaci s šedou dekorativní omítkou, která je doplněna o dřevěné lamely zajišťující stínění a soukromí.

Celý dům je vybaven atypickým nábytkem na míru. Veškeré úložné prostory a technické vybavení pro zázemí je skryto v truhlářský prvcích, které dále navazují na ostatní funkční zařízení interiéru.

Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch. Filip Hejzlar, Ing. arch. Markéta Orlová, Ing. arch. Hana Al-Gibury, ateliér de.fakto 
Investor: Soukromá osoba
Dodavatel: BKP TRANSPORT GROUP S.R.O.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

17. 3. 2022 15:52:19. Re: Rodinný dům v Plzeňském kraji. Jitka

 
 
 
 

17. 3. 2022 15:52:19. Re: Rodinný dům v Plzeňském kraji. Jitka

  Líbí se mi, jak si majitelé na rozdíl od půdorysu 2. NP přemístili televizi a otočili sedací soupravu směrem k jídelnímu stolu a ke kuchyni. Určitě je to přívětivější, když se sejdou lidi, kteří chtějí být každý jinde a přitom spolu. I při vaření je to příjemnější, televizi stačí poslouchat (stejně se musí koukat na práci), ale je vidět na ostatní, když se chtějí bavit.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz