Rodinný dům v Polance

Rodinný dům v Polance

Heleny Malířové 1304/1, Ostrava-Polanka nad Odrou

(7. 5. 2021) bydloarchitekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Polance

Dům pro dva architekty a jejich děti, dům pro nás. Na místě cihlového domu po praprababičce. Nenáročný na metry čtvereční a technologie. Náročný na kompaktnost, jednoduché hmoty a přiznané materiály.

 
Po stranách jsou dva cihelné bloky, jeden s ložnicí otevřenou do atria se saunou, druhý s dětskými pokoji a kůlnou. Mezi nimi proplouvá denní život. Od ulice vstupním nádvořím se stromkem a krytým stáním, kolem kuchyně a koupelen do obýváku s jídelnou až na terasu do zahrady. Betonový strop vybíhá ven nad jižní prosklenou stěnou, kterou chrání proti přehřívání. Podlaha je z hlazeného betonu. Plné cihly jsou v interiéru doplněny nábytkem a obklady z překližky.
 
Někdo se diví, že nám je vidět až do talíře. Nám to ale nevadí. Užíváme si výhledu do krajiny, psa povalujícího se na terase, květinové louky, ovocných stromů v sadu, vůně bylinek a šumění rákosí.
 
Autorská zpráva

Autoři: Pavla Vymetálková, Martin Vymetálek
Zastavěná plocha: 218 m2
Obestavěný prostor: 815 m3
Plocha bytu: 95 m2
Plocha pozemku: 1125 m2
Náklady: 3 mil. Kč při stavbě svépomocí

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
49.7763971
18.1685483
Rodinný dům v Polance

Rodinný dům v Polance
Heleny Malířové 1304/1
Ostrava-Polanka nad Odrou

Komentáře ke článku

 
 
 
 

8. 5. 2021 10:22:22. Re: Rodinný dům v Polance. Jitka

 
 
 
 

8. 5. 2021 10:22:22. Re: Rodinný dům v Polance. Jitka

  Tahle ulice je každý pes jiná ves, takže vůbec nevadí, že v ní přistálo něco, co vypadá, jako by se narodilo někde v zemích okolo Středozemního moře. Tím nechci říct, že to vypadá špatně. Dovedu si představit, jak se v tom žije. Moc se mi líbí okno nad kuchyňskou pracovní plochou, ale asi by mi vadilo, že se jídlo musí nosit z kuchyně ke stolu chodbou a navíc kolem dveří na záchod.
Mimochodem, nikde není vidět, jakou má dům střechu. Sem by se určitě hodila vegetační.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz