Rodinný dům v Průhonicích

Rodinný dům v Průhonicích

Průhonice

(9. 4. 2021) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Průhonicích

Spolupráce našeho ateliéru na rekonstrukci experimentálního domu v Rožnově pod Radhoštěm vyústila v přátelství s investorem, který nás oslovil k dalšímu zajímavému projektu, tentokrát v Průhonicích u Prahy. První návštěva na místě: stávající vysoký a divný dům na frekventované ulici nedaleko náměstí. Zadání? Nový dům moderního vzhledu se svým soukromím a relaxací. Je to výzva, pracovat na studii a projektu nacházející se na parcele o velikosti 15 x 100 m.


Navrhli jsme dům umístěný podél severní strany pozemku. Uprostřed parcely se nachází obytná a klidová část, opticky oddělená na dva relaxační prostory. Přední reprezentační a oddychový prostor zahrady se vstupní částí, s pracovnou a atriem, skladem a přístřeškem pro automobily. Zadní rekreační prostor s terasou a posezením u venkovního bazénu, s výstupy z jednotlivých pokojů. Jižní fasáda přízemí je prosklená, opticky tak propojuje interiér a exteriér s výhledem do zelené stěny oplocení. V patře se nachází ložnice syna, ložnice rodičů s šatnou, koupelnou a terasou.

Stavebně je dům řešen kombinací betonových konstrukcí s keramickým zdivem a ocelovými sloupy. Velkoformátové zasklení s hliníkovými rámy tvoří podstatnou část fasády v přízemí. Na fasádě nástavby jsou použity cedrové desky s provětrávanou mezerou. Plochá střecha domu je pokryta extenzivní zelení.

Autorská zpráva
Foto: Libor Stavjaník/Studio Toast


Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o.; spolupráce Martin Rosa, Jakub Popela, Martin Vymetálek, Jaroslav Holub, Monika Drholecká
Statika: Tomáš Šenovský
Dodavatel: Petr Jiroušek, AL-Construct, Glamur, Lampárna, Parket Atelier, Imaginox

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.0001644
14.5564365
Rodinný dům v Průhonicích

Rodinný dům v Průhonicích
Průhonice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

12. 4. 2021 10:58:34. Re: Rodinný dům v Průhonicích. BlueBoss

16. 4. 2021 16:51:56. Re: Rodinný dům v Průhonicích. Jitka

 
 
 
 

12. 4. 2021 10:58:34. Re: Rodinný dům v Průhonicích. BlueBoss

  Nádhera! Raději se neptám na cenu :-)

16. 4. 2021 16:51:56. Re: Rodinný dům v Průhonicích. Jitka

  Podle fotek to vypadá, že dům nesplňuje odstupové vzdálenosti od hranic pozemku. Za jak dlouho se vám podařilo získat výjimku?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz