Rodinný dům ve Vacově

Rodinný dům ve Vacově

Vacov

(22. 9. 2020) PM architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve Vacově

Na okraji obce v podhůří Šumavy vyrostl rodinný dům s krásným výhledem do krajiny.


Hlavní motivací klientů, proč odejít z bytu a postavit si dům, byla touha žít v zahradě v kontaktu s přírodou a krajinou. Z této prvotní ideje vychází návrh, v němž se nejdůležitějším prvkem stává pobytová terasa, kterou ze dvou stran chrání dům. Vznikl tak intimní venkovní prostor, který zve k posezení a sledování proměn v zahradě či západu slunce. Hlavní obytná místnost je orientována na terasu. Na severní stranu je obráceno panoramatické okno s výhledem do údolí. Pracovna, pokoj pro dospívající dceru a ložnice jsou orientovány mimo atrium, na západní a jižní stranu. Jde o zachování soukromí jednotlivých členů rodiny a jejich přání, aby nebyli probouzeni východním sluncem.

Kvůli rychlosti výstavby byla zvolena technologie dřevostavby s difuzně otevřenou skladbou stěny.

Autorská zpráva
Foto: Jakub Šebek

Autor: PM architekti s.r.o. – Karel Poucha, Štěpán Mančík
Zahrada: Ing. arch. Vendula Markevičová
Užitná plocha: 154,09 m2
Zastavěná plocha: 269,71 m2
Obestavěný prostor: 966,4 m³

Mohlo by vás také zajímat:

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

22. 9. 2020 16:39:31. Re: Rodinný dům ve Vacově. Alena Tomsová
23. 9. 2020 23:18:24. Re: Re: Rodinný dům ve Vacově. Jitka

 
 
 
 

22. 9. 2020 16:39:31. Re: Rodinný dům ve Vacově. Alena Tomsová

  V kuchyni se nedá otevřít okno? Resp. v kuchyni není otevíravé okno a na otevírané okno v jídelně se z kuchyně nedosáhne... Nechtěla bych tam vařit...

23. 9. 2020 23:18:24. Re: Re: Rodinný dům ve Vacově. Jitka

  Asi to neprojektoval kuchař :-)
Mně zase není jasné, jak mohou z terasy sledovat západ slunce. Podle popisu je na západě ložnicové křídlo domu.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz