Rodinný dům ve Vacově

Rodinný dům ve Vacově

Vacov

(22. 9. 2020) PM architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve Vacově

Na okraji obce v podhůří Šumavy vyrostl rodinný dům s krásným výhledem do krajiny.


Hlavní motivací klientů, proč odejít z bytu a postavit si dům, byla touha žít v zahradě v kontaktu s přírodou a krajinou. Z této prvotní ideje vychází návrh, v němž se nejdůležitějším prvkem stává pobytová terasa, kterou ze dvou stran chrání dům. Vznikl tak intimní venkovní prostor, který zve k posezení a sledování proměn v zahradě či západu slunce. Hlavní obytná místnost je orientována na terasu. Na severní stranu je obráceno panoramatické okno s výhledem do údolí. Pracovna, pokoj pro dospívající dceru a ložnice jsou orientovány mimo atrium, na západní a jižní stranu. Jde o zachování soukromí jednotlivých členů rodiny a jejich přání, aby nebyli probouzeni východním sluncem.

Kvůli rychlosti výstavby byla zvolena technologie dřevostavby s difuzně otevřenou skladbou stěny.

Autorská zpráva
Foto: Jakub Šebek

Autor: PM architekti s.r.o. – Karel Poucha, Štěpán Mančík
Zahrada: Ing. arch. Vendula Markevičová
Užitná plocha: 154,09 m2
Zastavěná plocha: 269,71 m2
Obestavěný prostor: 966,4 m³

Mohlo by vás také zajímat:

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

22. 9. 2020 16:39:31. Re: Rodinný dům ve Vacově. Alena Tomsová
23. 9. 2020 23:18:24. Re: Re: Rodinný dům ve Vacově. Jitka

 
 
 
 

22. 9. 2020 16:39:31. Re: Rodinný dům ve Vacově. Alena Tomsová

  V kuchyni se nedá otevřít okno? Resp. v kuchyni není otevíravé okno a na otevírané okno v jídelně se z kuchyně nedosáhne... Nechtěla bych tam vařit...

23. 9. 2020 23:18:24. Re: Re: Rodinný dům ve Vacově. Jitka

  Asi to neprojektoval kuchař :-)
Mně zase není jasné, jak mohou z terasy sledovat západ slunce. Podle popisu je na západě ložnicové křídlo domu.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz