Rodinný dům ve Vážanech

Rodinný dům ve Vážanech

Vážany u Kroměříže

(29. 4. 2019) Architektonický ateliér Kroměříž

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve Vážanech

Rovinatý pozemek lichoběžníkového tvaru leží v jižní části města. Na dům navazuje dlážděná terasa propojující zahradní domek s krytou terasou a bazénem v severní části zahrady. Před hlavní hmotu domu je předsazena dvojgaráž se střešní terasou. Dům má pultovou střechu s mírným sklonem, fasáda je horizontálně rozdělena na omítnutou a dřevem obloženou část.
V interiéru dominují světlé a lesklé povrchy. Dlažba má světle krémovou barvu, výmalba je bílá a dřevěné prvky včetně nášlapné stupnice schodiště jsou z běleného dubu. Dveřní křídla osazená do skrytých hliníkových zárubní mají na povrchu bíle lakované čiré sklo.
V přízemí se nachází zádveří, hala, dvě pracovny, technická místnost, garáže, koupelna s WC, obývací pokoj a kuchyně s jídelnou. Obývacímu pokoji s rohovým krbem a s vyšší světlou výškou dominuje monolitické zakřivené schodiště se skleněným zábradlím, které má i galerie ve druhém patře. Výrazným dělicím prvkem mezi kuchyní s jídelnou a obývacím pokojem je onyxová podsvícená stěna, za kterou zajíždí dvojice posuvných skleněných dveří.
V 2. NP jsou galerie, dva dětské pokoje, ložnice se střešní terasou a koupelna se saunou.
Nosnou konstrukci tvoří zdi z vápenopískových cihel, zateplení je provedeno minerální vatou a základy tvoří železobetonová deska uložená na vrstvě z pěnoskla. Dům je protkán inteligentním ovládacím systémem a navzdory atypickým prvkům je řešen v pasivním standardu.

Autorská zpráva

Autor: Ing. arch. Ivana Laštůvková; spolupráce Ing. Valdemar Kovalovský

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 12. 2023 07:38:17. Hledáte rychlou půjčku do 24 hodin? . Obermajer

 
 
 
 

1. 12. 2023 07:38:17. Hledáte rychlou půjčku do 24 hodin? . Obermajer

  Hledáte rychlou půjčku do 24 hodin?
Rychlá a pohodlná finanční půjčka, kterou můžete využít na cokoliv. Nízká úroková sazba je stabilní po celou dobu splácení úvěru. Díky široké škále poskytovaných finančních půjček nabízíme všem výhodné finanční půjčky od 30 000 do 70 000 000 Kč, tuto půjčku může získat téměř každý žadatel v ČR. Jasná a srozumitelná smlouva, jasné podmínky služby. Peníze můžete použít na cokoliv potřebujete. Tato nabídka platí pro celou ČR. Neváhejte kontaktovat,: obermajerjosef701@gmail.com whatsapp +420723117429

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz