Rodinný dům ve Vážanech

Rodinný dům ve Vážanech

Vážany u Kroměříže

(29. 4. 2019) Architektonický ateliér Kroměříž

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve Vážanech

Rovinatý pozemek lichoběžníkového tvaru leží v jižní části města. Na dům navazuje dlážděná terasa propojující zahradní domek s krytou terasou a bazénem v severní části zahrady. Před hlavní hmotu domu je předsazena dvojgaráž se střešní terasou. Dům má pultovou střechu s mírným sklonem, fasáda je horizontálně rozdělena na omítnutou a dřevem obloženou část.
V interiéru dominují světlé a lesklé povrchy. Dlažba má světle krémovou barvu, výmalba je bílá a dřevěné prvky včetně nášlapné stupnice schodiště jsou z běleného dubu. Dveřní křídla osazená do skrytých hliníkových zárubní mají na povrchu bíle lakované čiré sklo.
V přízemí se nachází zádveří, hala, dvě pracovny, technická místnost, garáže, koupelna s WC, obývací pokoj a kuchyně s jídelnou. Obývacímu pokoji s rohovým krbem a s vyšší světlou výškou dominuje monolitické zakřivené schodiště se skleněným zábradlím, které má i galerie ve druhém patře. Výrazným dělicím prvkem mezi kuchyní s jídelnou a obývacím pokojem je onyxová podsvícená stěna, za kterou zajíždí dvojice posuvných skleněných dveří.
V 2. NP jsou galerie, dva dětské pokoje, ložnice se střešní terasou a koupelna se saunou.
Nosnou konstrukci tvoří zdi z vápenopískových cihel, zateplení je provedeno minerální vatou a základy tvoří železobetonová deska uložená na vrstvě z pěnoskla. Dům je protkán inteligentním ovládacím systémem a navzdory atypickým prvkům je řešen v pasivním standardu.

Autorská zpráva

Autor: Ing. arch. Ivana Laštůvková; spolupráce Ing. Valdemar Kovalovský

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz