Rodinný dům ve Zlíně

Rodinný dům ve Zlíně

Hornomlýnská 7153, Zlín

(11. 6. 2021) NOVÝ architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve Zlíně

Doma. Schován přede všemi. Ukryt v tajemné zahradě za oprýskanou zdí s rezavou brankou. V domě srostlém se zahradou. Se zemí a stromy jeden celek. Schoulen v dece u ohně. S dýmkou voním k poetickému večeru. S chutí a pomalu. Schovaný před světem v bezpečí svého pokoje.

 
Dům je situován v širším centru města Zlín, v lokalitě se stopou historické zástavby. Charakter místa se promítl do architektonické koncepce domu. Pultová střecha do ulice se odkazuje na okolní zástavbu, dvorní trakt je dvojpodlažní. Zahrada je uzavřená a intimní. Severní orientace zahrady vytváří problém s osluněním obytných prostorů. Proto jsme směrem do ulice navrhli otevřené atrium, které do domu přivádí jižní slunce. Společenská část je v přízemí, obytný prostor se otevírá přes krytou terasu do zahrady. Ložnice jsou v patře.

Konstrukční koncepce je standardní – kombinace stěnového systému zděného z keramických tvárnic a ocelové konstrukce. Vodorovné konstrukce jsou z pohledového železobetonu. Objekt vytápí tepelné čerpadlo vzduch – voda.
 
Autorská zpráva

Autoři: Jindřich Nový, Markéta Strnková, Eva Ličmanová

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

 
 
 
 
49.2271274
17.6830481
Rodinný dům ve Zlíně

Rodinný dům ve Zlíně
Hornomlýnská 7153
Zlín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz